(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

ᐉ Як формується ціна на плитку з Іспанії та Італії • чинники формування ціни на керамічну плитку інших країн

Олена Литвиненко, Head of Product Department
~6хв. 510 01.07.2019

Щоб зробити плитку дійсно хорошою, а покупку швидкою і приємною, потрібно надзвичайно багато. Обладнання, дизайн, пакування, доставка, великий штат працівників - лише частина факторів, що впливають на ціну, яку ви бачите в магазині. Далі ми детальніше поговоримо про важливість кожного з них.  

 

Репутація і рівень виробництва на фабриці

Інколи платити за бренд справді потрібно. Справа в тому, що тільки глобальні фабрики здійснюють весь цикл виробництва: від змішування сухої суміші до виготовлення декорів. Далеко не всі виробники можуть собі це дозволити. Дехто робить плитку лише окремих форматів, а решту - замовляє на інших виробництвах. Це здорожчує продукт і часто змушує заощаджувати на дизайні або пакуванні.

Лінії виробництва

Великі виробництва використовують дорожче, але більш високоякісне обладнання (лінії). Це важливо, адже від лінії залежить геометрія виробу: наскільки рівною, без відхилень в розмірах, вона виходить з печі, чи не викривляється від впливу температури. Хороша кераміка має ідеальну форму, що дозволяє легко її укладати. Щоб перевірити геометрію плитки, достатньо покласти її на рівну поверхню. Якщо плита щільно прилягає до неї - матеріал хороший. Впливає обладнання і на рівність краю. Чим він рівніший, тим менший шов потрібен під час укладки. 

Більшу вартість має кераміка з ректифікованим (обрізаним) краєм, оскільки вона потребує додаткової обробки в спеціальному обладнанні. Ми працюємо з фабриками, у яких навіть неректифікована плитка має такий край і розмір, як у багатьох фабрик після ректифікації. Наприклад, у Ragno, нашого хедлайнера з-поміж італійських фабрик, 90% продукції - неректифікована, але помітити це може тільки професіонал. Це дозволяє бренду бути достатньо масовим, адже ціна на його продукцію середня. 

Якісна неректифікована плитка Ragno з мінімальним швом

Хороший приклад високотехнологічного виробництва - Coverlam Grespania. Завод схожий на космічну станцію - практично все тут автоматизовано, і працює буквально декілька людей, які майже не втручаються в процес виробництва.  

Сервіс

Тільки масштабні фабрики можуть забезпечувати хороший сервіс обслуговування. Вони мають великі технічні відділи, які оперативно відповідають на питання щодо монтажу плитки, її технічних особливостей. Крім того, виробники з гучним ім’ям піклуються про свою репутацію. У нас була ситуація, коли через невеличкий малопомітний дефект на плитці, вилучили всю партію. Це означає, що хоча плитка їхнього виробництва має дещо більшу вартість, імовірність отримати плитку з дефектами - мінімальна, якщо не нульова.

З інших переваг - великі фабрики виготовляють велику кількість замовлень, тому продукція завжди є на їхньому складі, а ми маємо можливість доставляти плитку навіть під замовлення за три тижні. Не потрібно чекати, поки набереться достатньо замовлень, щоб запустити лінію. Іспанська фабрика Pamesa, наприклад,  в 2018 році виготовила більше 70 млн кв. м плитки. 

Для людей, які піклуються про стан екології, важливим фактором буде й те, що великі виробники вкладають чимало інвестицій в очисні системи, щоб їхнє виробництво не забруднювало навколишнє середовище. 

 

Реалістичність і якість дизайну плитки 

На вартість плитки значною мірою впливає її дизайн. Як на мене, справжній рівень дизайну - коли людина приходить обрати матеріал для ремонту, а натомість фотографується на фоні плитки. Відверто кажучи, навіть ми так часто робимо. Дивишся на плитку, і враження, що тебе просто засмоктує у це зображення - настільки воно реалістичне. Таке просто неможливо зробити на дешевому обладнанні. Плитка з неякісним дизайном виглядає пластмасовою.

Колекція Maiora

Продумані дизайни

У процесі створення малюнків бере участь ціла армія штатних дизайнерів, і не тільки. Фабрики часто замовляють ескізи в іменитих дизайнерів. У розробку колекцій вкладаються величезні кошти. Популярна практика на великих виробництвах - купувати сляби натуральних каменів і сканувати їх, щоб максимально наблизити вигляд плитки до реального матеріалу. 

Просто виготовити дизайн - мало, він має бути модним не тільки сьогодні, але й завтра. Його треба протестувати, отримати зворотній зв’язок від клієнтів з усього світу. Тому відомі виробники мають великі аналітичні відділи, які аналізують попит і відгуки клієнтів.  У хороших фабрик усі колекції продумані. Створюється навіть не колекція, а готове рішення, куди входить плитка для підлоги, стіни, декор, інколи навіть мозаїка. А ще плитку з різних колекцій часто можна міксувати між собою. 

Якісні принтери

У дизайні плитки багато залежить від якості принтерів. Далеко не всі фабрики можуть використовувати всі кольори. Наприклад, щоб отримати ідеальний чорний, потрібна спеціальна глазур і технологія її нанесення. Щоб оцінити якість дизайну, достатньо подивитися на плитку зблизька. На дешевій плитці помітно пікселі, малюнок нечіткий і виглядає ненатурально. 

Важлива ознака хорошого дизайну - варіативність. Деякі фабрики в рамках однієї колекції використовують одне зображення для всіх форматів, просто розтягуючи його під потрібний розмір. Інші -  для кожного формату виготовляють окремий варіант малюнку, а інколи навіть кілька, щоб на поверхні покриття виглядало природно і не було повторів. Звісно, це дорожче, адже одне таке зображення може коштувати кілька тисяч євро. 

Хороший приклад дизайнерської фабрики - Mainzu. Вони працюють тільки з малими форматами, тому не вкладають гроші в розробку новий розмірів, а концентруються на дизайні. Їхній стенд на керамічних виставках завжди впізнаваний: різноманіття дизайнів - кракелюр, глітер, затерті краї, печворк і гідравліка, рельєфні ефекти. До речі, щоб нанести колір на об’ємну плитку, потрібні спеціальні високотехнологічні принтери. 

На ціну плитку впливає і тип покриття. Особливої уваги заслуговує осклована плитка з вражаючим глянцевим ефектом - такий матеріал роблять буквально кілька фабрик в Іспанії.

Осклований керамограніт Invictus від Colorker на підлозі

 

Комплектування і доставка плитки з Іспанії та Італії

Комплектування надзвичайно важливе, адже керамічна плитка - крихкий товар, його треба якісно пакувати. Є різниця у вартості пакування плитки палетною нормою і в коробках. Коли з лінії виходить готовий продукт, спеціальний робот вже запакованим у палетах вивозить його в зону зберігання. 

Для того, щоб відвантажити, наприклад, лише два кв. м плитки на замовлення, працівники фабрики шукають відповідний тон і калібр товару, розпаковують палету, дістають потрібні коробки, і надсилають їх на повторне пакування. Оскільки якість упаковки від фабрики дуже висока, це дозволяє привозити плитку цілою. Більшість бою з’являється вже під час доставки по Україні. 

Хоча на прайс не впливає сам тип доставки з-за кордону, варто сказати, що різні варіанти логістики теж мають різну вартість. Є доставка контейнером - цим способом ми возимо найбільш популярні колекції зі складської програми, залишок яких завжди є в Україні. Це дозволяє привезти клієнту замовлення вже наступного дня.

Усі позиції під замовлення доставляються більш швидким способом -  фурою. Логістика у нас налагоджена дуже системно. Наші менеджери швидко опрацьовують замовлення, швидко їх розміщують і швидко отримують зворотній зв’язок з фабрики. Саме ця швидкість забезпечує задоволеного кінцевого споживача, оскільки йому не доводиться чекати дуже довго. Ми доставляємо класну ексклюзивну плитку під замовлення за три тижні, тоді як більшість пропозицій на ринку - аж сорок днів.

Вибирати плитку завжди зручніше, коли є приклади використання її в інтер’єрі. Те, як товар презентовано, також великою мірою залежить від виробника. Маленькі фабрики не вкладають гроші в промоушн продукту. Великі ж мають каталоги мерчендайзинга, де показано, як потрібно презентувати і виставляти товар. Якісні візуалізації, каталоги товарів, стенди в магазині - все це покликано зробити покупку простішою і приємнішою для клієнта.

 

Підсумуємо

На кінцеву вартість керамічної плитки впливають:

  • лінії виробництва - виготовити міцну плитку з ідеальною геометрією можна тільки на новому якісному обладнанні
  • масштаби фабрики - чим більша фабрика, тим більше замовлень вона отримує, а отже виготовлення відбувається безперервно, і продукція завжди є на складі; це дозволяє нам доставляти плитку під замовлення всього за три тижні
  • дизайн - над створенням малюнків працюють цілі команди професійних дизайнерів; щоб розробити дійсно красивий реалістичний дизайн потрібно: сформувати ідею зображення (не повторюючи вже наявні на ринку), протестувати друк на плитці, зібрати відгуки клієнтів
  • обладнання для нанесення малюка (принтери) -  тільки нові високотехнологічні принтери можуть точно передати кольори і нанести малюнок без пікселів так, що він виглядатиме реалістично
  • пакування - якісне пакування плитки захищає продукцію від бою і тріщин
  • логістика -  щоб забезпечити швидку і системну логістику, працює велика кількість людей (на фабриці і в нашому штаті); тип і швидкість доставки також впливає на вартість

 

Керамічна плитка Олена Литвиненко, Head of Product Department
~6хв. 510 01.07.2019 13:27

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.