(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Як візуально збільшити простір приміщення за допомогою плитки

Etalon
~3хв. 995 23.01.2020

Грамотний дизайн маленьких приміщень допоможе не тільки створити затишок, але і візуально розширити приміщення. Великий вибір плитки різної текстури, кольору і форми допоможе цікаво обіграти і збільшити простір. 

Плитка в дизайні інтер'єру для візуального збільшення простору

Керамічна плитка застосовується переважно для облицювання стін і підлоги у ванних кімнатах або на кухні. Найчастіше саме ці приміщення мають маленьку площу, і вимагають особливого підходу під час планування ремонту. Поради з правильного укладання плитки допоможуть вам не тільки зберегти дорогоцінні сантиметри площі, але і візуально примножити метраж кімнати, при цьому використавши максимальнопростір, і не перенаситивши його зайвими речами.

 

Які параметри плитки впливають на візуальний простір

Гра кольору і правильне укладання – головні принципи для досягнення бажаного ефекту. Варто врахувати кілька параметрів:

 1. Габарити. Невелика за розмірами плитка добре виглядає як на стіні, так і на підлозі. Чим менше, тим вигідніше. Можна спробувати ідеї з мозаїкою.
 2. Відтінок. Звичайно ж, варто зупинитися на світлих тонах, дзеркальних поверхнях, ніжних відтінках рожевого або блакитного кольору. Строкаті і дуже темні кольори можуть навпаки візуально зменшити квадратуру. Але, якщо в кімнату з пастельним облицюванням ви додасте яскраві акценти у вигляді шафки, шторки на ванну або елемента душової кабіни – це підкреслить збільшений простір за рахунок контрасту.
 3. Візерунки. Якщо вам не подобається однотонний дизайн, підбирайте малюнки невеликого формату, видовжені візерунки. Обережнішими варто бути з великими картинами, що мають дрібні деталі. Не варто занадто перенасичувати приміщення, більш спокійний інтер'єр буде доречнішим.
 4. Фактура. Відмовтеся від рельєфних, шорстких і фактурних моделей з будь-якими архітектурними виступами, залиште їх для великих приміщень.
 5. Форма. Замість квадратів або багатогранників, краще вибрати витягнуті варіанти – прямокутники. Важливо розташувати їх в правильному напрямку, адже це також впливає на візуальне сприйняття висоти і ширини кімнати.
 6. Вибір між матовим або глянцевим покриттям очевидний, краще зупинитися на повноцінному глянці. Такі поверхні відмінно відбивають світло, створюючи ефект більш просторого приміщення.

Серед загальних рекомендацій варто виокремити:

 • вибирайте класичне оформлення. Біла плитка не виходить з моди роками;
 • якщо бажаєте зробити яскравий акцент, зробіть це локально – наприклад в кутку, центрі стіни або на підлозі. Краще за допомогою кольору, а не рельєфу. Не перестарайтеся, оскільки занадто багатогранні і об'ємні малюнки крадуть затишок приміщення;
 • не комбінуйте білі стіни з чорною підлогою – це зменшить кімнату, незважаючи на ваші старання освітлити її.

Ці прості, але слушні рекомендації допоможуть створити візуальний ефект розширення простору, зберігши затишок і красу приміщення.

Правильне укладання керамічної плитки

Дуже важливо не просто підібрати керамічну плитку з правильними параметрами, але і правильно її укласти. Пам'ятайте про такі правила:

 • використовуйте горизонтальний метод укладання, щоб збільшити ширину, а вертикальне розміщення прямокутних елементів або візерунка, щоб витягнути таким способом кімнату в висоту;
 • можна створити ефект градієнта, коли молочні тони нижньої частини стіни і підлоги плавно переходить в білосніжний колір, обрамляючи стелю;
 • можна спробувати палубну укладку. Для цього підходять дуже довгі і вузькі елементи;
 • малюнок викладайте уздовж кімнати, а орнамент від низу до верху, направляючи його вертикально – це візуально піднімає стелю;
 • для облицювання підлоги і нижньої частини стін можна використати матове покриття, а піднімаючись вгору – глянцеве, що забезпечить помітний ефект розширення. 

Керамічна плитка – це найкращий варіант для оформлення невеликого приміщення. Вона не боїться вологи, добре чиститься, довговічна, а її вибір завжди дуже великий. Але, головна перевага в тому, що з її допомогою можна візуально збільшити кімнату, створивши при цьому затишну атмосферу.

~3хв. 995 23.01.2020 15:15

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.