(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Як правильно розрахувати необхідну кількість плитки

Etalon
~2хв. 317 09.09.2019

Розрахунок кераміки — один з основних етапів оздоблювальних робіт. Від того, наскільки правильно будуть проведені обчислення залежить результат і кількість коштів, витрачених на ремонт. Якщо керамічної плитки купити надто багато, вона залишиться — це зайві витрати, а докуповувати її в процесі робіт — зайві турботи. Крім того, матеріал з різних партій може відрізнятися за відтінком і навіть текстурою. Тому бажано відразу придбати потрібну кількість! 

Особливості розрахунку плитки для приміщення

Сьогодні керамічна плитка використовується не тільки у ванній, на кухні і передпокої. Її можна зустріти в спальні, кабінеті, а також у всьому будинку. Тому виробники пропонують величезний вибір плитки для ванної, вітальні і публічних приміщень, що відрізняється за характеристиками та дизайном. 

Розрахунок матеріалу — індивідуальна процедура, що залежить від ряду факторів — площі кімнати, форми поверхні, методу укладання, розміру самого матеріалу. 

Корисні поради:

  • під час укладання плитки на підлогу, слід враховувати, що між стіною і керамікою можна залишати шов;
  • обов'язково купуйте матеріал з невеликим запасом;
  • якщо плитка укладається по діагоналі, витрата матеріалу буде більшою ніж за стандартної укладки;
  • необхідно враховувати наявність бордюрів, ніш, кутових виступів. Також можна трохи заощадити, залишивши підлогу і стіну під ванною без облицювання; 
  • найскладніше працювати з різнотипним кахлем. Значно спростити роботу в цьому випадку може спеціальний калькулятор. Він допоможе обчислити площу одного керамічного елемента, а потім необхідно загальну квадратуру поверхні розділити на отримане значення. 

Також рекомендуємо відразу розрахувати необхідну кількість клейової суміші та затірки. Це дозволить провести роботи швидко і якісно.   

Розрахунок кераміки для стін

Для початку необхідно обчислити квадратуру поверхні. Наявність вікон та дверей дещо ускладнює завдання. Щоб визначити необхідну кількість матеріалу, слід обчислити площу кожної стіни. Далі визначаємо квадратуру вікон, дверей, ніш, а також місць, на які не будете укладатися облицювальний матеріал, наприклад, за ванною, шафою-купе, книжковими стелажами в кабінеті. Віднімаємо площу незадіяних ділянок від загальної площі. Отриманий результат ділимо на квадратуру однієї плитки для стіни. В результаті отримуємо потрібну кількість елементів. Це число множимо на 5-10%.

Як правильно розрахувати кількість плитки для підлоги

Найчастіше підлога має прямокутну форму, тому необхідно помножити довжину приміщення на ширину. Якщо ж приміщення має нестандартну геометрію, то варто схематично розділити його на правильні геометричні фігури і розрахувати площу кожної, а потім додати отримані значення.

У будівельних магазинах сьогодні представлений величезний асортимент плитки для підлоги. Матеріал відрізняється за ціною, розміром, текстурою, малюнком. Тому однієї формули для проведення розрахунків не існує. Якщо мова йде про однотонну плитку і стандартний спосіб укладання, необхідно площу приміщення розділити на площу одного керамічного елемента, а результат помножити на 10%. Якщо кераміку планують укладати по діагоналі, обчислення проводяться за аналогічною формулою, тільки обсяг слід збільшити на 15%. 

~2хв. 317 09.09.2019 13:28

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.