(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Як ми обираємо асортимент для шоурума та дистрибуції: 5 факторів 

Олена Литвиненко, Head of Product Department
~7хв. 270 11.07.2019

Появі нової плитки в нашому шоурумі і в асортименті, який ми пропонуємо партнерам дистрибуції, передує велика аналітична робота. Жодна новинка не може опинитися тут випадково, так само, як  і раптово зникнути. Яким же чином формується товарний портфель Etalon, і які фактори впливають на вибір дизайнів і форматів плитки? 

 

1. Тенденції 

Щоб бути цікавою клієнтові і конкурентною на ринку, продукція повинна відповідати світовим тенденціям. Основний рушій трендовості для імпортера плитки - міжнародні виставки кераміки. Відвідування таких заходів допомагає першими дізнаватися про інновації і вводити їх на український ринок. І найголовніше - тут всю плитку можна побачити і оцінити наживо.

Виставка - вихідна точка в формуванні асортименту. Найбільші і найвпливовіші виставки кераміки Cersaie (Італія) та Cevisama (Іспанія) проходять раз на рік. Протягом року виробники готуються до нового сезону, розробляють дизайни і форми кераміки, аби вразити учасників заходу і потрапити на полиці магазинів. 

Cevisama 2019

У підготовці новинок часто беруть участь відомі дизайнери, тож можна впевнено сказати, що на виставках започатковується керамічна мода. До речі, вона не виникає окремо від світових тенденцій в інтер’єрі, меблях, чи навіть одязі, адже мода на кольори і текстури також змінюються з року в рік.

Тренди останніх років - натуральність і збільшення формату. Саме тому плитка під мармур, дерево, камінь, стала такою популярною, і з’явилися такі інноваційні матеріали як Coverlam.

 

2. Потреба клієнтів

Спочатку була потреба. Навіть якщо плитка має вражаючий вигляд, який в цьому сенс, коли вона нікому не потрібна? Коли клієнт приходить в шоурум, і не знаходить те, що шукав, навряд він порадить його своїм знайомим. Це псує репутацію. Щоб такого не траплялося, потреби клієнтів потрібно виявляти. У нашій компанії цим займається відділ продакт-маркетингу. 

Важливо також передбачити потребу клієнта. Наприклад, коли ми почали працювати з плиткою Coverlam, споживачі ще навіть не уявляли про його існування. Саме в нашому шоу-румі відкрився перший в Україні зал тонкої плитки великого формату.

 

Уподобання ринку

Ми аналізуємо запити клієнтів і накладаємо результати цього аналізу на тренди. Як зрозуміти, що потрібно людям? Поцікавитися у них! Або у менеджерів та експертів, які працюють в салонах та шоу-румах і постійно контактують з клієнтами. Ще один хороший показник - аналіз продажів. Розуміння того, яка плитка найбільше подобаються людям, допомагає вибирати ефективні новинки.

 

Ментальність аудиторії

Варто враховувати і особливості ментальності. Не факт, що колекція-бестселлер в іспанців стане такою з популярною в Україні. Наше завдання розуміти специфіку аудиторії. Скажімо найпопулярнішою у французів є плитка білого та сірого кольору у форматі 25x50 см, для арабського світу - це яскраві декори з золотом та ліпниною, яку українці зараз вже майже не купують. 

 

Потреба формувати потребу

Щось радикально нове - також потреба. Значна частина наших клієнтів - професійні дизайнери та архітектори. Вони полюють на ексклюзивні дизайнерські матеріали. Де ж, як не в Іспанії та Італії їх можуть виготовляти?  Наша головна місія як імпортера - створювати тренди на ринку кераміки. Втілювати її вдається саме завдяки введенню інноваційних дизайнів і форматів плитки. 

Дизайнерська 3D плитка ZYX

 

3. Ексклюзивність 

Колекції плитки з Іспанії та Італії, які ми імпортуємо,  - ексклюзив для ринку України. Ексклюзивною може бути як уся колекція, так і певні відтінки або формати в її рамках. Цю плитку ми виставляємо в нашому шоурумі і постачаємо партнерам дистрибуції, після чого вони потрапляють у салони та магазини в різних куточках країни. Для наших партнерів цей фактор дуже важливий. Адже ексклюзивний продукт - це відсутність конкуренції

 

Ми обираємо тільки найкраще. Тож коли людина замовить плитку у нашого партнера, він може бути впевнений, що ніхто з інших дистриб'юторів не привезе той самий продукт за нижчою ціною. Для партнера - це впевненість і можливість заробляти, і, звісно, питання іміджу. Тому ми постійно слідкуємо за тим, щоб фабрики дотримувалися домовленостей і залишали за нами право бути єдиними, хто імпортує новинку в Україну.

 

4. Баланс 

Загальна кількість колекцій

Важливий момент - баланс. Коли варіантів дуже багато, відчуваєш себе ніби в джунглях - усе здається одноманітним, складно згадати, що вже переглядав, а що - ні. Ми слідкуємо за тим, щоб в асортименті не було занадто багато колекцій, а тим більше - повторів, кожна окрема пропозиція має бути унікальною. 

 

Кількість колекцій плитки певного дизайну

Інша грань збалансованості асортименту - кількість за дизайнами. Якщо найзатребуваніший дизайн - мармур, то мармурових колекцій в асортименті буде найбільше, і далі відповідно за шкалою популярності. Це також допомагає, так би мовити, не спамити ефір клієнту тим, що йому не цікаво.

Рейтинг дизайнів:

 1. Мармур
 2. Дерево
 3. Камінь
 4. Бетон
 5. Малі формати
 6. Текстиль
 7. Моноколор
 8. Метал
 9. Цегла
 10. Котто
 11. Рустик

Мармурова колекція Bistrot Ragno

 

Формати та їх кількість в рамках колекцій

Така ж історія з форматами. Ми щороку вводимо нові цікаві розміри, аби показати різноманіття та тенденції в кераміці. Однак важливо в цьому плані не передати куті меду, аби не заплутати клієнта. Тож у рамках колекції обираємо найбільш зручні і робочі розміри.

Рейтинг форматів:

 1. 60х120 см (універсальний - і підлога і стіна)
 2. 60х60 см
 3. 20х120, 15х90, 10х70 см
 4. 30х90 (стіна) см
 5. 40х120 см

Підтримувати баланс допомагають результати і відгуки наших партнерів дистрибуції. Якщо якийсь дизайн або формат особливо популярний в певному регіоні, ми зважаємо на це під час вибору новинок і формування нашого товарного портфеля. І навпаки - втрата попиту тягне за собою відмову від колекції.

 

5. Аналіз non-stop

Відділ продакт-маркетингу не тільки обирає новинки і слідкує за балансом асортименту, але й спостерігає за реакцією ринку на товар, збирає аналітику по нашим партнерам. Якщо плитка не подобається клієнтам, це одразу відображається на продажах. Натомість колекції “в яблучко” продаються стабільно добре. Наш абсолютний бестселлер зараз - Kasmir від Pamesa.

Рейтинг колекцій:

 1. Kasmir Pamesa
 2. Tresana Pamesa
 3. Bistrot Ragno
 4. Royal Newker
 5. Woodessence Ragno

Kasmir від Pamesa на підлозі

Безумовно, на вибір асортименту впливає й аналіз цінових сегментів. Адже ми маємо розуміти, в якому ціновому діапазоні потрібно шукати новинки, аби запропонувати продукт, який зацікавить наших клієнтів і клієнтів наших партнерів.

Постійна аналітична робота допомагає швидко реагувати на зміни ринку, коригувати асортимент, відповідно до потреб клієнтів, розуміти, який товар популярний, і має бути в залишку на складі, щоб забезпечити  швидку доставку. 

 

Підсумуємо

На формування асортименту впливають:

 • тенденції - колекції повинні відповідати трендам та інноваціям на ринку, які започатковуються на головних керамічних виставках 
 • клієнти - плитка в асортименті має відповідати потребам цільової аудиторії
 • ексклюзивність - колекції мають бути унікальними для українського ринку
 • збереження балансу - ми слідкуємо за збалансованістю асортименту, і працюємо за принципом не “чим більше товарів, тим більший вибір”, а - “краще з кращого”
 • результати аналітики - постійна аналітична робота допомагає оперативно реагувати на зміни ринку, і пропонувати клієнтам саме те, що вони шукають

 

Обирайте трендову і якісну керамічну плитку з Іспанії та Італії в нашому інтернет-магазині або в шоурумі на бульв. Лесі Українки, 20.

Обрати плитку

 

Керамічна плитка Олена Литвиненко, Head of Product Department
~7хв. 270 11.07.2019 12:18

Коментарі

Sany Homko
(11.07.2019 17:06)
Дуже цікава стаття! Дякую!
Відповісти
Пашка
(12.07.2019 11:45)
Великі формати плитки в цих колекціях є?
Відповісти
Etalon
(15.07.2019 16:05)
Які саме формати Вас цікавлять?
Відповісти

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.
Інтернет-магазин керамічної плитки «Etalon-k» — продаж плитки, сантехніки та меблів в Києві
Украина, м. Київ, бул. Лесі Українки, 20 01133 Київ
+38 (067) 362-21-10