(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Використання керамічної плитки для різних типів поверхні

Etalon
~3хв. 199 10.07.2019

Керамічна плитка підходить для інтер'єрів будь-якого  стилю: від суворого мінімалізму до розкішного бароко. Вона відрізняється не тільки за кольором і розміром, але і за типом поверхні. Останній критерій особливо важливий під час вибору цього оздоблювального матеріалу для вашого дизайну.

 

Різновиди керамічних матеріалів за типом поверхні

Залежно від характеристик поверхні, керамічна плитка буває:

  • глянцева, що відображає відблиски світла (глянець можна отримати шляхом полірування або глазурування плитки);
  • матова;
  • фактурна, з шорстким рельєфом;
  • напівполірована, або лапатована, з комбінованою фактурою, що поєднує глянець і матовість;
  • полірований керамограніт, який має специфічний блиск, нагадує натуральний камінь.

Лапатована плитка має блиск, але поверхня її неслизька, що розширює можливості її експлуатації. Оригінальна фактура притаманна рельєфним різновидам плитки, які імітують дерево, метал, тканину, шкіру.

Глянцева плитка Cr Ascolano від Pamesa

 

Види кераміки за способом виробництва

Зовнішній вигляд керамічної плитки залежить від способу її виробництва. Існує безліч технологій, які дозволяють створювати оздоблювальний матеріал на будь-який смак. Найпопулярніші види кераміки за способом виробництва:

  1. Монокоттура. Плитка одинарного випалу з високою щільністю і гарною зносостійкістю при експлуатації. З білої глини формується основа, на яку наноситься глазур, після чого керамічний матеріал відправляється на випал і набуває глянцевої поверхні. Деякі різновиди монокоттури стійкі до морозів.
  2. Бікоттура. Кераміка подвійного випалу, яка використовується для внутрішніх робіт. Основа з червоної глини проходить первинний випал, потім покривається глазур'ю і обпалюється вдруге. Малюнок наноситься під глазур. Для бікоттури характерна невелика товщина і вага, а також привабливий блиск.
  3. Керамограніт. Вся товщина матеріалу профарбована і має малюнок, який не стирається з часом. Керамограніт виготовляється за дуже високої температури і тиску, тому не має пор, стійкий до всіх факторів, підходить для експлуатації в екстремальних умовах. Цей тип кераміки має матову поверхню, але за допомогою полірування йому можна надати привабливого глянцю або напівглянцю.
  4. Котто. Виготовляється з червоної глини, проходить одинарний випал, але не покривається емаллю. Для цього виду кераміки характерна матовість і різноманітні форми, його найчастіше використовують для облицювання підлоги.

Плитка котто Epoca Ragno

Під час виробництва облицювальної кераміки допускаються невеликі відхилення в розмірі (3-5 мм). Зазвичай вони нівелюються за рахунок різної товщини міжплиточного шва. Для безшовного укладання використовується ректифікована плитка – після випалу її краї обрізаються на спеціальному обладнанні.

 

Застосування плитки з різними типами поверхні

Підлога з глянцевої керамічної плитки візуально збільшує кімнату, викликає відчуття простору, підкреслює чистоту приміщення. Неполірована і неглазурована кераміка привносить в інтер'єр вишукану простоту і природність. Вона знаходить застосування в обробці підлоги на кухні, вітальні, камінів і печей, а також використовується для декору стін.

Глянцева кераміка традиційно застосовується для ванних кімнат, особливо невеликих. Відбиваючи світло, вона дещо розширює простір, тому підійде і для маленької кухні, балкону. Використовуючи такий матеріал для підлоги, важливо звертати увагу на його стійкість до ковзання. Для підлоги краще обрати більш безпечну матовому плитку, особливо в приміщеннях з високою вологістю.

~3хв. 199 10.07.2019 17:33

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.