(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Використання фасадної клінкерної плитки під час будівництва будинку

Etalon
~2хв. 207 10.07.2019

Клінкерне облицювання за зовнішнім виглядом нагадує цегляну кладку, але принципово відрізняється за своїми властивостями і декоративним характеристиками. Клінкер використовується під час будівництва будинків уже кілька століть як надійний облицювальний матеріал для зовнішніх робіт.

 

Фасадний клінкер в сучасній архітектурі

Клінкерна кладка дозволяє зберегти класичний стиль в архітектурі, але і одночасно робить будинок зовні індивідуальним завдяки багатій колірній гамі. Цікавий варіант – графітовий і сірий клінкер, який додасть фасаду будівлі солідний вигляд. Але керамікою темних відтінків не рекомендується облицьовувати великі конструкції, оскільки вона нагрівається на сонці, що може створювати незручність в літню пору.

Клінкерна плитка виготовляється в різних відтінках, які повторюють колір природних глин. Для надання їй незвичайного забарвлення виробники використовують технологію поверхневого декорування, наприклад, нанесення глазурі. Таке облицювання допомагає втілити в життя незвичайні архітектурні ідеї під час будівництва будинків або котеджів в різних стилях. Використання «зістареної» і рельєфної плитки дозволяє зробити екстер'єр особливо цікавим, створити цікаве обрамлення для архітектурних елементів.

 

Використання клінкерної плитки для оздоблення фасаду

Клінкерна плитка має високу щільність. Вона захищає поверхню стіни від кисню, вологи, пилу, а також забезпечує хорошу звукоізоляцію. Фасадний клінкер не вимагає особливого догляду – для видалення забруднень досить простої води. Цей матеріал довговічний, виробники дають гарантію на нього до 25 років. Завдяки всім цим характеристикам клінкерна плитка відмінно підходить для облицювання стін під час будівництва будинку.

Клінкерна плитка легша, ніж цегла, вона не ускладнює конструкцію. Приймати рішення про застосування цього матеріалу можна навіть на останніх етапах будівництва будинку. Різновиди клінкеру, що імітують стару цеглу, використовуються для реконструкції старовинних будинків, а також для обрамлення сходів, колон.

Клінкерна кладка виконується із застосуванням спеціального клею, всі фрагменти укладаються окремо. Виробники випускають спеціальні елементи для оформлення кутів будинку. Комбінуючи фрагменти різних відтінків можна отримати цікавий екстер'єр будівлі, який збереже первинний вигляд навіть через десятиріччя після будівлі. Щоб полегшити монтаж, виробники розробили спеціальні клінкерні панелі, елементи в яких закріплені на каркасі. Схожий принцип використовується під час виготовлення керамічної мозаїки для кухні або ванної.

 

Фасадний клінкер: плюси і мінуси використання

У клінкерного облицювання є ряд переваг, порівняно з іншими типами матеріалів, включаючи звичайну плитку для стін:

  • поглинання вологи не більше 6%;
  • висока міцність каркасу;
  • морозостійкість;
  • стійкість до впливу агресивних речовин, включаючи кислоти, луги, солі;
  • стійкість до ковзання.

Клінкерне облицювання стійке до вигорання на сонці і впливу будь-яких атмосферних опадів. Вона підходить не тільки для оздоблення стін, але і для сходів, терас, балконів в комбінаціях з плиткою для підлоги. Висока температура випалу дозволяє отримати цікаві переходи кольору. Таке облицювання з часом не змінює свій відтінок, не вигоряє на сонці завдяки використанню натуральних пігментів під час його виробництва. Серед них оксиди заліза, марганцю, хрому, а також охра і крейда.

Недоліками клінкерної плитки вважають високу ціну і крихкість під час транспортування. Вона має меншу пористість, ніж цегла, тому гірше зберігає тепло. Такий недолік можна усунути за допомогою утеплення конструкції.

Клінкерне облицювання дозволяє втілити сучасні дизайнерські рішення в архітектурі під час будівництва будівель різних стилів. Вона довго зберігає первинний вигляд і володіє хорошими механічними властивостями. Клінкер чудово вирішує два основні завдання будь-якого фасадного оздоблювального матеріалу: красиве оформлення фасаду і надійний захист стін.

~2хв. 207 10.07.2019 18:09

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.