(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Що потрібно знати про технологію укладання клінкерної плитки

Etalon
~2хв. 238 10.07.2019

Укладка клінкеру – нескладний процес, але він вимагає певної підготовки і здібностей. Коли клінкерна кладка виконана неакуратно, вона втрачає свою привабливість, а недотримання вимог до швів погіршує її захисні функції. Перед роботою слід детально ознайомитися з технологією і можливими труднощами, а також продумати схему розкладки елементів, якщо використовуються різні відтінки або фактури.

 

Як підготувати поверхню під клінкер

Клінкер, як і будь-яка плитка для підлоги або стін, укладається на міцну, рівну і знежирену поверхню. Основою для укладання може служити ряд матеріалів:

 • морозостійкий бетон з насічками для хорошого зчеплення;
 • штукатурка;
 • дерево;
 • камінь.

Перед укладанням клінкеру основа повинна «вистоятися». Для різних матеріалів цей термін відрізняється:

 • 3 місяці –для бетонних несучих конструкцій;
 • 28 днів – для штукатурки;
 • 3 доби – для армованого захисного шару.

Перед укладанням основу потрібно перевірити на міцність, видалити ненадійні ділянки, які обсипаються, а нерівності та тріщини несучої конструкції усунути з використанням штукатурки. Бруд, пил і будь-які масла також підлягають видаленню.

 

Монтаж клінкерної плитки

Для укладки клінкерної плитки використовують спеціальний клей або цементно-піщані суміші в пропорції 1: 3. Клейовий розчин наносять на стіну тонким шаром з використанням зубчастого шпателя. Роботи проводять за відповідних погодних умов: в сухі безвітряні дні з середньодобовою температурою 5-30 градусів. Використання спеціальних накриттів захистить кладку від намокання або занадто швидкого висихання розчину в жарку або вологу погоду.

Щоб отримати акуратні однакові шви, потрібно використовувати спеціальні Т-подітні хрестики або круглий прут. Для оформлення кутів застосовують кутову плитку. Облицювання ділянок з отворами особливо складне через велику кількість підрізки. Після повного висихання розчину слід видалити зі швів залишки клею і заповнити їх затиркою, яка має здатність відштовхувати воду.

Оформлюючи фасад клінкером, важливо забезпечити теплоізоляцію, що дозволить економити на опаленні. Існують спеціальні клінкерні термопанелі. Вони складаються з плиткових елементів, закріплених на пінополіуретані або пінополістирол за певною схемою. Переваги термопанелей – швидкий монтаж і здатність забезпечити хорошу термоізоляцію. Вони закріплюються на несучу конструкцію на профілі за допомогою саморізів або шурупів.

 

Поради з облицювання поверхонь клінкером

Клінкер підходить не тільки для оформлення фасаду, але і для оздоблення садових доріжок, ганку, сходів, внутрішніх приміщень, включаючи передпокій і кухню. Щоб уникнути складнощів під час монтажу клінкерної плитки, можна скористатися такими порадами:

 • починайте укладку плитки з дверних і віконних отворів;
 • вибирайте клей і затірку одного виробника, щоб їх зчепленням було максимальним;
 • через кожні 2 ряди контролюйте горизонтальність кладки;
 • не замішуйте більше клею, ніж зможете використати за 30 хв;
 • уникайте попадання сонячних променів на розчин і свіжу кладку.

Клінкерна плитка відрізняється стійкістю до ковзання, високою щільністю і екологічністю. Її використовують для облицювання фасадів, підлог, оформлення доріжок і обрамлення арок. Дотримуючись правильної схеми її укладання, можна отримати міцну і довговічну поверхню, яка буде десятиліттями зберігати привабливість. Якісні матеріали і старанність у роботі допоможуть домогтися відмінного результату.

~2хв. 238 10.07.2019 18:26

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.