(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Родом з античності: де і яку використати мозаїку

Вікторія Бубир, Product Manager
~7хв. 377 09.08.2019

Мозаїку як декоративний матеріал почали використовувати ще в 3-му тисячолітті до нашої ери. Однак найбільшого поширення вона набула саме в античні часи. Головною перевагою мозаїки тоді була її доступність і довговічність. Видобуток та обробка великих слябів каменю та мармуру займала багато часу і сили, коштувала дорого, тому для облицювання використовували дрібні камінці та гальку. З них навчилися викладати візерунки та малюнки.

Перша мозаїка виготовлялася з річкової та морської гальки. Тільки з часом почали використовувати шліфований камінь, а в епоху еллінізму - скло (смальту), з появою якого вдалося виготовляти надзвичайно реалістичні зображення. Сьогодні для виробництва мозаїки використовують найрізноманітніші матеріали. Яка існує мозаїка, де і як її використати, читайте в нашій статті.

Мозаїка із зображенням Александра Македонського, знайдена під час розкопок в Помпеях (100 до н.е)

 

Види мозаїки

Обираючи мозаїку, зверніть увагу, якими чином поєднані її сегменти. Є мозаїка на сітці, коли шматочки мозаїки (чіпси) клеяться на гнучку сітку тильним боком, а є - на папері, коли мозаїка лицьовим боком наклеюється на паперовий лист. Мозаїка на сітці вважається зручнішою , адже її можна без проблем різати на менші шматки, та й укладати простіше. Перевага паперу - менша ціна. Однак її укладкою повинен займатися лише майстер з відповідним досвідом. 

Колекція італійської керамічної мозаїки Studio Ragno

 

Скляна мозаїка

Традиційно для виготовлення мозаїки використовують скло. Її особливість - красива напівпрозора фактура, якій можна надати практично будь-якого відтінку. 

Крім привабливого вигляду, такий тип мозаїки є найміцнішим і найвитривалішим. Вона не боїться перепадів температури, впливу води, за нею легко доглядати. Тому її використовують як всередині будинку (для оздоблення кухонних фартухів, ванних кімнат, навіть камінів), так і в екстер’єрі (відкриті басейни, тераси). 

Надати мозаїці зносостійких властивостей вдається завдяки особливій технології виробництва, яка робить її набагато міцнішою за звичайне скло, незважаючи на ідентичний склад. По-перше, сировина (скляна маса) випалюється за екстремальних умов - 600-1000 ºС. По-друге, витривалою її робить невеликий розмір модулів - лише близько 2х2 см.

Відтак, скляна мозаїка має низку переваг:

  • міцність (підходить для використання в місцях з високою прохідністю)
  • вологостійкість (не вбирає воду)
  • стійкість до ультрафіолету (не втрачає колір на сонці)
  • морозостійкість (не має пор, тому не тріскається після розмерзання)
  • стійкість до перепадів температури (від+15ºС до +145 ºС)

Колекція скляної мозаїки Nordic у формі шестикутників

Керамічна мозаїка

Керамічну мозаїку роблять зі шматочків керамічної плитки, переважно керамограніту. Її виготовляють як виробництва, що спеціалізуються на створенні мозаїки, так і фабрики керамічної плитки.  Мозаїкою як окремим форматом урізноманітнюють колекції керамічної плитки. Це дозволяє зробити колекцію універсальною, адже таким чином можна додати акценти в інтер’єр, не порушуючи загальну стилістики. Наприклад, як в колекції іспанської плитки Kashmir і Tresana від Pamesa, або італійської - Bistrot від Ragno. У плані зносостійкості керамічна мозаїка має такі ж прекрасні властивості, що і керамічна плитка.

 

Лава, метал, мушля

Існують і менш традиційні типи мозаїки, коли її виготовляють з таких матеріалів як справжня мушля, лава, метал, сланець, пісковик, напівдорогоцінне каміння чи навіть дерево. Однак до використання подібної мозаїки потрібно ставитися більш уважно, бо вона не завжди така міцна, як скляна чи керамічна. Наприклад, дерев’яну не варто укладати в місцях з високою вологістю, а з мушлі - з активним рухом.  Мозаїка з таких незвичайних матеріалів більше підходить для декоративних цілей.

 

Еко-френдлі мозаїка від Vidrepur

Деякі виробники мозаїки турбуються не лише про якість продукту, але й про вплив, який їхнє виробництво чинить на екологію. Іспанська фабрика Vidrepur усіляко намагається зробити своє виробництво дружнім для навколишнього середовища. Весь технологічний процес на фабриці проходить за стандартом ISO 14001.

Уся мозаїка Vidrepur виготовляється з переробленого скла. Фабрика співпрацює з постачальниками використаного скла, переробляє його, і  використовує повторно для виробництва мозаїки. Упаковка для готового матеріалу також екологічна, адже на 60% складається з вторинної сировини. 

Боротьба зі зміною клімату - тверде зобов'язання Vidrepur. Промислові системи тут спроектовані таким чином, щоб максимально знизити енергоспоживання. На фабриці впроваджені технології, що забезпечують очищення і повторне використання води для промислових цілей. Усі відходи, що утворюються в процесі виробництва скляної мозаїки, повторно використовуються на різних стадіях технологічного процесу під управлінням спеціалізованих підприємств. Тож, якщо ви піклуєтеся про стан екології, обирайте відповідальних виробників. 

Мозаїка з переробленого скла Soul у формі луски

 

Мозаїка в дизайні

Класична форма мозаїки - квадратна. Однак є дизайни, які руйнують стереотипи про цей матеріал. Круглі, прямокутні, шестикутні, лускоподібні модулі - далеко не все, що пропонує ринок сучасної мозаїки. На поверхні такий матеріал виглядає незвично і дуже ефектно.

Мозаїка нетрадиційних форм може бути як пласкою, так і мати рельєфну опуклу поверхню. Крім того, на мозаїку для стіни часто наносять різноманітні  спеціальні напилення, які надають їй блиску і приємного мерехтіння. Є дизайни скляної мозаїки, що відтворюють малюнок натуральних матеріалів. Наприклад, дерева, як в колекції Legend, або мармуру, як в  Supreme.

Шестикутна мозаїка з фактурою дерева Legend від Vidrepur

Зверніть увагу на те, що дизайн може впливати на сферу використання мозаїки. Об’ємна мозаїка або мозаїка з напиленням не підходить для облицювання підлоги, адже випуклі елементи пошкодяться від постійного тертя і ваги. 

 

Басейни

Матеріал для оздоблення басейну повинен мати водовідштовхувальні властивості, витримувати тиск води, вплив хлору та інших реагентів. Скляна мозаїка відповідає всім цим потребам. Скло не пропускає воду, воно витривале і міцне. До того ж, скло - інертний матеріал, що не вступає в хімічні реакції з іншими речовинами, а отже стійке до хлору. Мозаїку клеять на водостійкий клей, а шви затирають епоксидною затиркою. 

У басейнах мозаїкою облицьовують чашу, бортики, а також зони біля резервуару з водою. Чаші басейнів часто мають вигнуті форми, які легко облицювати гнучкою мозаїкою. Крім того, для цих потреб є особливий тип мозаїки - зі спеціальним антиковзаючим покриттям antislip.

 

В інтер’єрі

Існує чимало способів використати мозаїку в інтер’єрі. У першу чергу, це прекрасний матеріал для облицювання ванної кімнати, де водовідштовхувальні й антиковзні властивості мозаїки стануть неабияк в нагоді. Мозаїку можна викладати як на підлозі, стіні, так і оформлювати нею полички, облицьовувати нішу для вбудованої ванної. За допомогою мозаїки у ванній зонують простір. Наприклад, оздоблюють зону з душовою кабінкою, або стіну з умивальником і дзеркалом.

Скло - дуже зносостійкий і жароміцний матеріал. Такою мозаїкою можна сміливо викладати фартух за газовою плитою або варильною поверхнею, недарма її використовують для оздоблення камінів та печей. Вдало виглядатиме мозаїка на кухні  і в зоні їдальні.

Мозаїка - чудовий спосіб освіжити інтер’єр. Для створення акцентних стін використовують мозаїку цікавих дизайнів та незвичайних кольорів. Наприклад, мозаїкою можна оформити вузьку стіну у коридорі чи вітальні. Важливо зауважити, що у великих приміщеннях мозаїка може перевантажувати простір, особливо, якщо ви оберете яскраву різнокольорову мозаїку або контарстну затирку.

Шестикутна мозаїка з рельєфним дизайном Honey Elite

 

Підсумуємо

Сучасні виробники мозаїки пропонують оригінальні дизайни плитки: неочікувані форми та кольорові ефекти. Найбільш витривалий і міцний тип мозаїки - зі скла. Цей матеріал має чудові експлуатаційні властивості. 

Мозаїка - вдалий дизайнерський інструмент. Водовідштовхувальні властивості дозволяють використовувати скляну мозаїку в приміщеннях з високою вологістю. Вона стійка до перепадів температури, жиру та бруду, тому може використовуватися в будь-якому приміщенні, навіть для облицювання камінів і печей. Мозаїка зі спеціальним покриттям antislip відмінно підійде для оздоблення басейнів. 


В інтернет-магазині Etalon ви можете обрати скляну мозаїку у формі квадрата, прямокутника, луски, шестикутника і навіть кола, з пласким і рельєфним дизайном, а також фактурами натуральних матеріалів.

Вибрати мозаїку

Керамічна плитка Вікторія Бубир, Product Manager
~7хв. 377 09.08.2019 11:51

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.