(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Розставляємо акценти: для чого потрібна акцентна стіна в інтер’єрі

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 1103 29.05.2019

Правильно розставлені акценти роблять інтер’єр унікальним. Часто деталі, на які ми не звертаємо уваги, виконують надважливі стильові задачі. Чи замислювалися ви, наприклад, навіщо одну стіну в кімнаті фарбують в інший колір? Насправді ж, це потужний дизайнерський прийом. Сьогодні ми розберемося, як ним користуватися.

 

Що таке акцентна стіна

Акцентною називають стіну, яка відрізняється за дизайном від усіх інших в приміщенні.  Ця різниця полягає переважно в кольорі, фактурі або малюнку, нанесеному на неї. Щоб зробити акцент, поверхню також часто облицьовують іншим матеріалом. Акцентною може бути й окрема ділянка на стіні (смуга), покликана візуально виокремити лише певну зону.

Акцентна стіна додає в інтер’єр неординарність, допомагає позбутися враження прісності і плоскості облицювання. Крім того, вона здатна вирішити чимало дизайнерських завдань.

 

Для чого потрібні акцентні стіни

Акцентна стіна - це не просто красивий декоративний елемент. Вона задає настрій інтер’єру і навіть може скорегувати недоліки приміщення. У першу чергу акцентна стіна потрібна для того, щоб оживити простір, внести в нього динаміку і нову енергію. Це легко зробити, використавши малюнок, візерунок, або лінії.

Ще одна функція акцентної стіни - корекційна. За допомогою контрастної смуги посередині довгої стіни можна досягти враження квадратності кімнати. Правильно вибраний колір акцентної стіни здатен візуально наблизити або віддалити її.

Зонування приміщення - завдання, яке також можна вирішити, зробивши акцент в інтер’єрі. Окрема стіна чи її ділянка, облицьована матеріалом з іншою фактурою або іншого кольору, дозволяє візуально відокремити місце відпочинку, обідній стіл або робочу зону. А ще акцентна стіна - чудовий спосіб привернути увагу до потрібних предметів, і відволікти від непотрібних.

 

Як зробити красиву акцентну стіну

 

Колір

Найпоширеніший спосіб зробити акцент на стіні - яскравий колір. Логічно, що виразніше виглядатимуть насичені соковиті відтінки. Однак варто пам’ятати, що різні кольори дають різні ефекти, і опиратися на завдання, які повинна виконувати акцентна стіна.

Об’єкти теплих кольорів (жовтий, помаранчевий, червоний, коричневий та інші) візуально здаються ближчими. Тому не варто оформлювати в такій палітрі довгі стіни. Яскравий жовтий здатен звузити й так завузьку кімнату. Натомість невеликі короткі стіни оформлені в теплих кольорах здаватимуться довшими, і доможуть візуально скорегувати недоліки планування.

Холодні ж відтінки, навпаки, віддаляють об’єкти. Блакитний, блідо-рожевий, синій, фіолетовий, сірий підійдуть для довгої стіни, гарно виглядають на контрасті з теплим кольором дерева.

Ті, хто не любить занадто контрастних рішень, а надає перевагу спокійним інтер’єрам, можуть обрати для акцентної стіни відтінок, близький колірній гаммі кімнати. Наприклад, відтінки блакитного добре поєднуються з зеленими, а коричневого - з помаранчевими і жовтими. Стіна не буде занадто кидатися в очі, однак своє завдання виконає.

Якщо ж потрібен блискавичний ефект, використовують максимально контрастні відтінки. Наприклад, на фоні нейтральних білих, бежевих, сірих стін усі яскраві кольори будуть виразними, а якщо ще додати фактури, інтер’єр просто пульсуватиме динамікою і енергією. Наприклад, білий в поєднанні з акцентною стіною з чорного мармуру, вкритим білими прожилками, - фантастична суміш.

Колекція плитки під бетон Marquina використано для акцентування стіни з каміном

 

Орнамент або малюнок

Більш зрозумілий метод акцентування - орнамент або візерунок. Не обов’язково навіть вводити контрастний відтінок, він може відповідати загальній кольоровій гамі облицювання. Візерунок сам по собі створюватиме динаміку і домінуватиме, а ще працюватиме на ідею інтер’єру.

Хоча візерунки на акцентній стіні можуть бути і яскравими. Наприклад, в “клаптиковому” стилі печворк, фішка якого - гармонійне поєднання різнорідних елементів. У асортименті малоформатної кераміки безліч варіантів дизайнів, які можна використати для акцентування стіни.

Плиткою Esenzia відело барну зону та зону умивальника

 

Цікава фактура

Акцентна стіна не обов’язково повинна бути виконана в контрастному кольорі. Якщо ви прихильник монохромних інтер’єрів, просто виберіть матеріал з контрастною фактурою. Це може бути фактурна штукатурка, плитка стилізована під цеглу, або просто рельєфна плитка, якщо мова йде про ванну чи кухню. Головна умова того, щоб прийом спрацював, - фактура повинна виділятися на фоні облицювання інших стін в кімнаті.

Виробники кераміки спеціально доповнюють свої колекції рельєфними декорами в тон основі, за допомогою яких можна створити акцент в інтер’єрі. Наприклад, в колекції італійської плитки Terracruda декор виконаний в оригінальній химерній манері, в колекції під мармур Bistrot - у формі пелюсток.

Приклад фактурних акцентів у ванній (плитка з колекцій Terracruda  та Bistrot)

 

У якій кімнаті зробити акцентну стіну

 

Ванна

Зважаючи, що ванна - зазвичай найменша кімната в квартирі, до її облаштування варто підходити дуже уважно, щоб вона не виглядала прісно і безлико. Акцентна стіна - чудовий метод освіжити невелике приміщення. У нагоді тут стане мозаїка, а також рельєфна або інша за кольором плитка.

Найчастіше акцент роблять на стіні, де знаходиться дзеркало, або в зоні душової кабіни чи ванної. Дехто виділяє стіну з дверима.

Акцентування у ванній іншим відтінком плитки Invictus та малюнком з колекції Tactile

Кухня

Кухня - це приміщення, де створення акцентної стіни мотивоване не лише стилістичними, але й функціональними потребами. Зону над робочою поверхнею (фартух), найчастіше оформляють контрастною плиткою. Виділяти можна й окремі ділянки: наприклад, над умивальником.

Плитка з колекції Vestige над раковиною

Однак обідню зону також треба підкреслювати. Акцентна стіна на кухні робить приміщення більш виразним, а також візуально ділить приміщення на побутову робочу зону та більш урочисту обідню.

 

Спальня

Вочевидь кожен пам’ятає традицію вішати килими на стіну? Це було не що інше, як спроба зробити в інтер’єрі акцент. Акцентною в спальні роблять переважно стіну, що прилягає до ліжка. Причому це може бути як уся стіна, так і ділянка, ширина якої відповідає ширині ліжка. Зону над центральним об’єктом в спальні оформлюють не лише за рахунок контрастного кольору, але й використовують фактурність. Натуральні, або імітовані дерево, цегла, шкіра, камінь увиразнюють простір і правильно його зонують.

Останні тенденції в дизайні розширили кількість матеріалів, які використовують в спальні. Керамічна плитка за рахунок детальності імітації натуральних фактур доповнила арсенал дизайнерських інструментів акцентування. До речі, можна не обмежуватися плиткою під дерево, чи інший природний матеріал, а експериментувати з іншими нестандартними кахлями або мозаїкою.

Шестикутна плитка під бетон Rewind на акцентній стіні в спальні

 

Підсумуємо:

  • акцентна стіна допомагає освіжити інтер’єр, скорегувати недоліки приміщення і сконцентрувати увагу на потрібних зонах кімнати
  • зробити акцентною стіну можна за допомогою кольору, фактури або малюнка, візерунка
  • акцентні стіни - дизайнерський інструмент, який можна використовувати для будь-якого приміщення (ванної, кухні, спальні та інших)
  • у якості матеріалу для створення акцентної стіни часто використовують керамічну плитку, яка імітує натуральні матеріали (дерево, камінь, бетон, залізо)

 

Дизайн Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 1103 29.05.2019 12:23

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Дизайн»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.