(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Policroma: італійська плитка від дизайнерки Крістіни Челестіно

Анастасія Гаркавюк, Content Manager | Світлана Лаврова, Product Manager
~8хв. 308 15.11.2019

Італійці, як ніхто інший, вміють наповнити дизайн змістом і зробити все зі смаком. Керамічна група Florim у лінійці Cedit випускає колекції плитки, авторами яких стають художники, дизайнери та архітектори. Одна з них Policroma вже встигла відзначитися перемогою в категорії “Finishes” на Archiproducts Design Awards 2019. 

 

Policroma — на 100% iталiйська плитка

Колекція великоформатного керамограніту Policroma від Cedit втілює творчий підхід Крістіни Челестіно, яка об’єднала в дизайні плитки стилістичні канони класики з рисами сучасного італійського стилю. 

Крістіна Челестіно — італійська дизайнерка і архітекторка, засновниця бренду Attico Design, нагороджена призом журі Salone del Mobile.Milano Award і Elle Deco International Design Awards. 

Крістіна Челестіно, італійська дизайнерка

 

В основі її творчого методу — дослідження предметів і колекціонування шедеврів італійського дизайну. Її робота ґрунтується на вивченні форми і функції, а також спостереженні як за історією архітектури, так і сучасними концепціями моди і мистецтва. 

 

Ідея колекції 

Задум Policroma базується на дослідженні двух фактур. Перша мармур та переплетення різних його порід в міланській архітектурі, а друга марморіно. Ці два матеріали відносяться до старовинної італійської культури будівництва. Вони створювали архітектурний пейзаж Італії протягом багатьох епох, і досі популярні. 

 

Для підсилення візуального ефекту дизайнер використала форми рамки і арки. Завдяки цьому плити можна вільно комбінувати, наприклад, об’єднавши дві арки в коло або овал. На цю ідею Челестіно наштовхнув дизайн хусток Hermes, а також стиль італійського архітектора Карло Скарпи, зокрема, деталі поєднання металу з камнем і бетоном.

 

Рідкісні мармури

У графіці плит Policroma відтворені виключно рідкісні сорти мармуру, які добуваються у кар'єрах гірської Італії. 

 

  • Verde Alpi 

Мармур Verde Alpi насиченого зеленого кольору з контрастними білими прожилками. Цей матеріал любив використовувати в своїх проектах “хрещений батько італійської архітектури” Джо Понті. 

Плитка Policroma з фактурою мармуру Verde Alpi

 

Зокрема, матеріал зустрічається в облицюванні підлоги знаменитої Villa Planchart, а також італійських під'їздах ХХ століття, створених за проєктом митця. 

Під’їзд в Мілані та Villa Planchart за проєктом Джо Понті, на підлозі використано мармур Verde Alpi 

 

  • Breccia Capraia 

Білосніжний мармур з виразними поліхромними прожилками. Їхній колір може одночасно поєднувати темно-сірі, коричневі, зелені, бордові, чорні, темно-помаранчеві і навіть фіолетові відтінки. Завдяки цьому матеріал має дуже ефектний і впізнаваний вигляд.

Сляб мармуру Breccia Capraia 

 

Breccia Capraia видобувається лише в кількох родовищах провінції Масса-Каррара, між горами Альтіссімо і Карча, тому придбати натуральний сляб цього мармуру справжня розкіш. Натомість колекція Policroma дозволяє використовувати ексклюзивну текстуру, зберігаючи зникаючий сорт в природі.

Плитка Policroma з фактурою мармуру Breccia Capraia

 

  • Cipollino Ondulato 

Впізнаваний мармур з сюрреалістичним малюнком. У його химерних прожилках поєдналися білий, зелений, коричневий, сірий, чорний кольори. 

Плитка Policroma з фактурою мармуру Cipollino

 

Увагу Крістіни Челестіно ця фактура привернула через любов до неї архітектора Адольфа Лооса. Він використав Cipollino у багатьох своїх інтер’єрах та екстер’єрах. Чи не найвідоміший з них — фасад Лоос-хаусу у Відні.

Фасад Лоос-хаусу у Відні з мармуру Cipollino за проектом Адольфа Лооса

 

  • Rosa Valtoce 

Мармур, з якого побудована найвідоміша архітектурна пам’ятка Мілану — Міланський Собор. Рожевий Rosa Valtoce зі смужками, що став символом міста, видобувається в маленькому кар'єрі в П'ємонті, і зараз практично не використовується. 

Видобуток мармуру Rosa Valtoce

 

Спокійний малюнок матеріалу допоможе у створенні вишуканого, однак не зухвалого простору, властивого для високого міланського стилю. 

Плитка Policroma з фактурою мармуру Rosa Valtoce

 

Марморіно, або венеціанська штукатурка

Марморіно привернув увагу дизайнерки Крістіни Челестіно як матеріал, який з'явився і став популярним саме на землях сучасної Італії..

Техніка нанесення декоративної штукатурки з’явилася в Стародавньому Римі, де мармуровий пил, що залишався після обробки каменю, здогадалися використовувати як основу для облицювання стін. Змішавши його з вапном, римляни отримали чудовий матеріал, що був стійким до вологи і схожим на мармур. 

Другий виток популярності припав вже на епоху Відродження. Поширенню штукатурки сприяла творчість венеціанського архітектора Андреа Палладіо в XVI столітті. Він відродив винайдену в Стародавньому Римі техніку, використавши її для облицювання  церков, вілл і громадських будівель того часу. Звідси і з’явилося означення “венеціанська”, яке використовується і в наш час. 

 

Шоурум Olivetti (1958) та Villa Ottolenghi (1978) за проєктом Carlo Scarpa

 

У ХХ столітті традиція використання штукатурки зацікавила італійського архітектора Карло Скарпу. Саме він повернув в італійський дизайн моду на венеціанську штукатурку. До того часу мармурову поверхню почали імітувати за допомогою сторонніх матеріалів, а саму фактуру — називати марморіно. 

У колекції Policroma штукатурка марморіно відтворена на великоформатних плитах в чотирьох відтінках: Cipria, Arco, Lichene та Conifera

Плитка 120х120 Policroma Arco Lichene-Conifera

Плити Policroma виготовляються промислово-ручним методом. Декоративні елементи донаносяться на готову плитку вручну. Завдяки цьому матеріал має витончений вигляд і делікатну текстуру.

 

Підсумуємо:

Колекція плитки Policroma приклад сучасного італійського стилю, інтерпретація знань Крістіни Челестіно з історії італійської архітектури. В її основі текстури мармуру та марморіно, фактур, які впродовж багатьох століть були родзинкою архітектурного пейзажу Італії. 

Переплетення малюнків рідкісних мармурів, яскраві кольори марморіно, форми рамки і арки дизайнер поєднала в елегантний дизайн великоформатний плит, які можуть комбінуватися між собою. Міланський стиль виглядає саме так.

 

Подивитися наживо і замовити великоформатний керамограніт Policroma можна шоурумі прямого імпортера Etalon на б-рі Лесі Українки, 20 або в нашому інтернет магазині.

Дивитися колекцію Policroma

Керамічна плитка Анастасія Гаркавюк, Content Manager | Світлана Лаврова, Product Manager
~8хв. 308 15.11.2019 12:42

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.