(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Особливості монтажу і експлуатації кранів та змішувачів

Etalon
~3хв. 46 10.07.2019

Надійність і термін служби змішувача залежить не тільки від його якості, а й від правильної установки і експлуатації. Монтаж таких пристроїв не викликає складнощів за наявності інструментів і деяких знань. Важливо вибрати відповідний кран, особливо якщо виконується не заміна (коли є зразок), а первинна установка.

 

Класифікація змішувачів: які види бувають

Під час виготовлення кранів використовують пластмасу, силумін, латунь, хром та інші матеріали, включаючи різні сплави металів. Їх вибір досить різноманітний: є моделі під будь-який дизайн, які відрізняються кольором, розміром, конфігурацією. Але їх класифікація залежить не від декоративних характеристик, а від конструкції. Бувають такі види кранів:

 • вентильний – класичний варіант, найбільш відповідний для систем з жорсткою водою;
 • важільний – більш зручний у використанні, для регулювання тиску і температури води досить одного руху;
 • змішувач-термостат – допомагає уникнути коливань температури води, але має і деякі незручності експлуатації: якщо гаряча тимчасово недоступна, він не подаватиме холодну;
 • безконтактний – вважається найбільш економічною моделлю, особливо поширений в Європі;
 • каскадний (водоспадний) – встановлюється на борт ванни.

За іншою класифікацією, пов'язаною з особливостями розташування, змішувачі бувають горизонтальні і вертикальні. Горизонтальні встановлюються на борт ванни або мийки, умивальника, вертикальні – на стіну. Такі види пристроїв відрізняються за способом підключення до водопровідної магістралі і схемою складання пристрою.

Важільний горизонтальний змішувач Aquaviva Chrome

 

Як встановити кран

Перед установкою нового сантехнічного пристрою ознайомтеся з інструкцією виробника, особливо в разі монтажу нестандартної дизайнерської моделі, що має свої особливості конструкції. Важливо заздалегідь підготувати необхідні інструменти і матеріали:

 • плоскогубці;
 • розвідний, ріжковий ключ;
 • ущільнювальна тефлонова стрічка (ФУМ);
 • м'яка тканина або рушник.

Перед роботою слід відключити гарячу і холодну воду. Демонтаж старого пристрою проводять акуратно, щоб не пошкодити поверхню плитки і сантехніки. Важливо очистити від ущільнювача фітинги. Вертикальний кран встановлюють за схемою:

 1. Виміряти відстань між фітингами. Якщо воно не відповідає 150 мм, потрібно використовувати ексцентрики, які йдуть в комплекті.
 2. Встановити декоративні чашки, що прикривають місця виходу труб зі стіни. Вкрутити ексцентрики, попередньо ущільнивши різьблення за допомогою тефлонової стрічки.
 3. Встановити змішувач, використовуючи ущільнювач. Підтягувати гайки слід акуратно, щоб не пошкодити їх покриття. Уникнути подряпин допоможе прошарок з м'якого матеріалу.
 4. Підключити шланг для душу і лійку, якщо вони входять в комплектацію.

Після монтажу пристрій спочатку перевіряють за слабкого напору води, а потім за максимального. Горизонтальний кран підключається до водопровідної магістралі за допомогою спеціальних гнучких шлангів, на ванній або раковині - кріпиться за допомогою болта і гайки.

Одноважільний змішувач для з душем ванної Aquaviva Chrome з душем

 

Особливості експлуатації після монтажу

Продовжити термін служби пристрою допоможе правильна експлуатація та догляд. Чистячі засоби не варто надовго залишати на його поверхні, важливо уникати впливу кислот. Догляд за змішувачем з граніту має свої особливості: для видалення плям потрібно використовувати спеціальні засоби для чищення кам'яних поверхонь.

Закриваючи вентилі або опускаючи важіль, не слід прикладати надмірних зусиль, щоб не пошкодити під час експлуатації ущільнювачі з гуми або кераміки.

Жорстка вода з абразивними частинками скорочує термін служби сантехнічних пристроїв. Проблему вирішують фільтри різного ступеня очищення.

 

Поради з монтажу

Кілька порад з установки крана:

 • попередньо зберіть пристрій за схемою, що додається, перевірте конструкцію на наявність дефектів;
 • не затягуйте гайки занадто сильно, щоб уникнути їх пошкодження;
 • протікання води після монтажу пристрою можна перевірити за допомогою сухого паперу;
 • якщо старі ексцентрики в хорошому стані, їх можна не міняти (деталі, виконані з бронзи або хорошої сталі, довго не зношуються).

Купуючи змішувач, переконайтеся в його якості і перевірте комплектацію. Правильний монтаж і експлуатація значно продовжать термін його служби.

~3хв. 46 10.07.2019 18:41

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.
Інтернет-магазин керамічної плитки «Etalon-k» — продаж плитки, сантехніки та меблів в Києві
Украина, м. Київ, бул. Лесі Українки, 20 01133 Київ
+38 (067) 362-21-10