(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Особливості вибору і догляду за керамогранітом: поради експертів

Etalon
~2хв. 407 13.05.2019

Керамограніт справедливо вважається лідером серед керамічних матеріалів для облицювання приміщень. Його виготовляють за технологією сухого пресування з високотемпературним випалом – такий метод дозволяє отримати облицювання з покращеними експлуатаційними властивостями. Що ж такого унікального в керамограниті і чому він такий популярний? Розберемося у відмінностях плитки і нюансах догляду за нею.

Особливості і різноманіття керамограніту

Головні конкуренті властивості керамогрантіної плитки:

 • зносостійкість – матеріал витримує великі механічні навантаження і не стирається;
 • хімічна інертність – поверхня керамограніту не боїться агресивних речовин;
 • низьке водопоглинання – завдяки однорідній структурі матеріал стійкий до вологи.

Ще одна особливість плитки – різноманіття видів. Матеріали відрізняються за дизайном, фактурою, і розмірами, тому власник може без проблем підібрати облицювання для будь-якого інтер’єру.

 

 

За характером фактури розрізняють такі види керамограніту:

 • матовий – с оксамитовим ефектом;
 • полірований – з блискучою поверхнею і відкритими мікропорами;
 • напівполірований – з неоднорідною шорстко-глянцевою фактурою;
 • сатиновий – з восковим ефектом.

Дизайн керамогранітної плитки залежить від того, який матеріал він імітує. Найбільш поширені варіанти дизайну облицювання:

 • під цінні породи каменю – мармур, травертин, онікс, базальт;
 • під дерево – масив, паркет або дошки;
 • під цеглу;
 • під бетон;
 • під метал – залізо, сталь, мідь.

Завдяки такому різноманіттю дизайнів облицювання легко поєднується в інтер’єрі з іншими видами матеріалів. Наприклад, в ефектному дуеті можна поєднати керамограніт і клінкер, який імітує туж кам’яну або цегляну фактуру.

Для укладки в домашніх інтер’єрах переважно використовується керамограніт двох видів: квадратний і прямокутний. У кожній категорії можна виокремити найбільш поширені геометричні розміри. Так, квадратна плитки найчастіше виготовляється в розмірах: 15х15 см, 20х20 см, 30х30 см, 40х40 см, 60х60 см. Прямокутна плитка може бути представлена в таких розмірах: 15х30 см, 30х45 см, 60х90 см, 120х30 см.

 

Поради з догляду за керамогранітом від експертів

Усі види керамічної плитки потребують регулярного догляду. І керамограніт, незважаючи на всі експлуатаційні переваги, – не виключення. Щоб забезпечити покриттю розумне обслуговування, в процесі догляду за матеріалом дотримуйтесь порад експертів.

Першу чистку плитки потрібно робити через добу після укладання. Для цього поверхню покриття необхідно обробити миючим засобом без абразивних компонентів. Ним також необхідно змочити шви після затирки.

Для чистки керамогранітної плитки від сухих забруднень використовуйте пилосос з м’якою щіткою. Якщо немає глибоких забруднень, покриття достатньо протирати зволоженою тканиною. Для повноцінної вологої чистки підходять побутові лужні і кислотовмісні суміші.

У процесі експлуатації плитки варто регулярно чистити шви і міжплиточні пази – вони найбільш уразливі до побутових забруднень. Для догляду за швами не можна використовувати продукти з кислотними компонентами. Для їх чистки використовуйте гелеві миючі засоби і м’яку щітку.

Щоб забезпечити полірованій плитці захист від глибоких плям, раз на місяць обробляйте її поверхню речовинами на основі силікону або смол. Збільшити водовідштовхувальні властивості керамограніту допоможуть засоби на основі натурального або синтетичного воску. Їх потрібно наносити на облицювання м’яким шпателем, а потім рівномірно розтирати по всій поверхні. Завдяки такому догляду плитка буде захищена від згубного впливу вологи.

Керамогранітна плитка – уособлення рідкісного поєднання респектабельного вигляду і унікальних експлуатаційних властивостей. За умови коректного укладання і правильного догляду вона прослужить не одне десятиріччя, зберігаючи свій ефектний блиск. Головне – не нехтувати порадами експертів в процесі експлуатації покриття і дотримуватися простих правил догляду за матеріалом.

~2хв. 407 13.05.2019 16:42

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.