(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Особливості укладання керамограніта на теплу підлогу

Etalon
~3хв. 405 12.06.2019

Керамограніт - матеріал, наділений міцністю, довговічністю і презентабельним видом. За всіх зазначених перевагах у нього є один недолік - низька теплопровідність. Тому щоб створити покриття, яке в приміщенні буде теплим і комфортним, потрібне додаткове утеплення. Досягають цього шляхом використання технології «тепла підлога». Монтаж керамограніта на таку конструкцію має деякі нюанси, знаючи які можна забезпечити оптимальну теплоізоляцію.

Укладання керамограніта на теплу підлогу

Під час укладання керамогранітної плитки на теплу основу потрібно врахувати наступні моменти:

 1. При монтажі на водяну або електричну підлогу товщина клею повинна бути не більше 10 мм. При товстому шарі тепло буде концентруватися тільки у кабелі або трубах, а не розсіюватися по всій площі.
 2. Ще після демонтажу на стадії заливки стяжки потрібно простежити за тим, щоб висота фінішного покриття і інших приміщень збігалася.
 3. Плитку слід укладати за допомогою спеціального клею, стійкого до різких перепадів температури.
 4. Після установки системи «тепла підлога» потрібно зробити знімок або зберегти проект, щоб в майбутньому в разі демонтажу не просвердлити опалювальний контур.
 5. Не можна включати систему утеплення до тих пір, поки клей повністю не висохне. Це допоможе зберегти міцність і інші якості поверхні.
 6. Монтажу плитки для підлоги повинна обов'язково передувати фіксація нагрівального контуру. Всі елементи повинні бути надійно прикріплені до основи.

Підготовка майданчика для укладання керамограніта на теплу підлогу

Зазвичай для облицювання теплої основи використовують керамограніт розміром 60х60 см або більше. Перед цим прокладають керамзит, фанеру, гіпс або інший матеріал, який добре ізолює тепло. Крім того, для плитки з матовою фактурою або фактурою глянець потрібно підібрати:

 • клей, який витримує термічний вплив;
 • силіконовий герметик;
 • затирку.

На кожному з них зазвичай вказують температуру повітря, яку необхідно підтримувати в приміщенні в процесі монтажу. На наступному етапі підготовки необхідно видалити технічний віск за допомогою теплої води і синтетичних засобів.

Перевіривши наявність необхідних інструментів і матеріалів, слід приступити до підготовки основи. Вона складається з наступних етапів:

 • демонтаж старого покриття,
 • заливка стяжки,
 • видалення забруднень,
 • грунтування поверхні,
 • складання схеми укладання плитки з урахуванням її розмірів.

Останній етап необхідний не тільки для того, щоб підігнати розміри плитки під площу приміщення. Це потрібно і для дизайну, коли на поверхні викладають малюнок. У приміщенні з таким покриттям буде не тільки тепло, а й затишно.

 

Процес укладання керамограніта

Після демонтажу і підготовки поверхні слід приступати до приготування клею. Зазвичай на упаковці кожної суміші вказана інструкція з використання. Краще підготувати невелику кількість клею, щоб в ході монтажу він не засох. У процесі самої укладки необхідно:

 1. За допомогою зубчатого шпателя нанести клей на плитку і підготовлену поверхню, ретельно змастивши середину і краї.
 2. Прикласти керамограніт до основи відповідно до розмітки і притиснути.
 3. Вирівняти його положення за допомогою рівня.
 4. Укласти наступні плитки, орієнтуючись на горизонтальний рівень.
 5. Встановити хрестики, щоб сформувати шви.
 6. Видалити залишки клею вологою ганчіркою.

Щоб зробити з підлоги не просто джерело тепла, але і окрасу інтер’єру, можна викласти керамограніт за малюнком або скомбінувати кілька видів плитки. Перевагою такого варіанту стане оригінальність і яскравий зовнішній вигляд.

Завершення роботи

Затирка швів проводиться через добу після укладання керамогранітної плитки. Те ж саме стосується силіконового герметика, яким заповнюють щілини. Перевіряти, наскільки правильно циркулює тепло, можна тільки після повного застигання розчину, тобто приблизно через 7 днів. Протягом 3 днів не рекомендується ходити по укладеному покриттю. Щоб зберегти якість і блиск плитки, небажано чистити її миючими засобами мінімум 2 тижні.

~3хв. 405 12.06.2019 14:47

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.