(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Обираємо тип покриття керамічної плитки

Вікторія Бубир, Product Manager | Світлана Лаврова, Product Manager
~6хв. 496 18.09.2019

Правильний тип покриття керамічної плитки — це гарантія безпеки, надійності і краси інтер’єру. Наші клієнти часто цікавляться, плитка з яким покриття їм підійде найкраще. Варіантів існує багато, а розібратися у всіх нюансах складно. У цій статті ми вирішили розповісти про особливості кожного типу покриття плитки. 

 

Полірована плитка

Полірована керамічна плитка усім добре знайома. Її ефектний блиск одразу впадає в око. Отримати таке покриття вдається завдяки поліруванню та нанесенню глазурі на виріб після випікання. 

Окрім привабливого вигляду, полірована плитка має ще й дизайнерські властивості — корегує простір. Якщо кімната невелика, і вам хотілося б візуально її розширити, вибирайте поліровку. Завдяки глянцевому ефекту, вона візуально розширить простір, а за рахунок відблисків — наповнить кімнату світлом. 

Полірована плитка з колекції Egipto від Grespania

Дуже важливо пам’ятати, що полірована плита є слизькою, тому використовувати її для облицювання підлоги у ванній кімнаті чи на кухні не рекомендується, адже це може бути травмонебезпечно. 

Полірована плитка виглядає ефектно та люксово, проте вона і вимагає більшого догляду. Варто бути готовими до того, що на полірованій плитці будуть помітні забруднення — пил, бризки води, розводи від мила. 

Полірована поверхня вразлива до подряпин. Фабрики радять не укладати її у приміщеннях з високим рівнем прохідності, а також у вхідних зонах. Пісок та інший бруд, що приноситься на взутті з вулиці, утворює мікроподряпини на поверхні, у зв’язку з чим ефект від блиску плити може зійти нанівець. 

У більшості колекцій виробники пропонують варіанти плит як з матовою, так і з полірованою поверхнею, тому дуже виграшним та популярним є поєднання полірованої плити на стіні та матової на підлозі. 

 

Матова плитка

Матову плитку не шліфують додатково після випікання, і не покривають глазур’ю, а залишають такою, якою вона вийшла з печі. Саме тому, її поверхня має натуральний необроблений вигляд. 

Матова плитка має спокійну текстуру з приємним візуальним ефектом. Вдало вона виглядатиме в будь-якому приміщенні, стане чудовим фоном для інших акцентів в інтер’єрі, адже не буде привертати до себе занадто багато уваги. 

Плитка з матовою поверхнею ідеально підходить для облицювання підлоги в кімнатах з підвищеною вологістю, — кухні, ванній, передпокої чи на терасі. Підлога, облицьована матовою плиткою, не буде слизькою, якщо на неї потрапить вода, на відміну від глянцевої плитки. 

Матова плитка, викладена на стіні, здатна зробити приміщення більш затишним, адже має спокійний вигляд і приємна на дотик. Ще одна перевага такого покриття — простота догляду. На відміну від полірованої плитки, на ній не помітні бризки води, і не залишаються розводи.

Матова плитка для підлоги Entis від Atrium

 

Сатинована (напівматова) плитка

Cатинована, або напівматова плитка, має цікаву мерехтливу фактуру і приємний тактильний ефект. Вона схожа на матову, але на дотик м’якіша, дійсно немов вкрита ніжним сатином, і має характерний оксамитовий відлив.

Унікальність сатинованої плитки — в особливій техніці виготовлення. Перед остаточним випалом на поверхню плитки наносяться кристали різноманітних мінеральних солей. Завдяки цьому поверхня має натуральний блиск і оксамитову неоднорідну текстуру. 

Сатинова плитка неслизька й зберігає всі властивості керамограніту: міцність, екологічність, низький ступінь водопоглинання та інші. Тому її можна сміливо використовувати навіть на кухні чи у ванній. Однак через складну технологію виготовлення, коштує сатинована плитка більше, аніж матова чи полірована.

Колекція іспанської плитки з сатиновою поверхнею Helms (Pamesa)

 

Осклована плитка

Розкішний блиск цієї плитки зробить будь-який інтер’єр вражаючим. Осклована плита на перший погляд схожа на поліровану, адже має блискучу поверхню. Якщо придивитись, плита із таким покриттям передає пряме відображення предметів, а кришталевий відблиск наводить на думку, що вона зі справжнього скла. 

Відрізняється від полірованої осклована плитка і за технологією виробництва: на поверхню плити дійсно наносять тонкий шар скла, товщиною 1,5 мм, запікають, а потім полірують до відповідного блиску. 

Оскловану плитку використовують для облицювання стін і підлоги, хоча на підлогу її краще укладати лише в “сухих” приміщеннях. Розлита рідина може зробити поверхню дуже слизькою. 

Застереження щодо використання ті ж, що і для полірованої плитки - не варто робити укладку в приміщеннях з високим рівнем скупчення людей та високою ймовірністю забруднень.

Осклована плитка Invictus від Colorker на підлозі

 

Напівполірована (лапатована) плитка

Напівполірована плитка це щось середнє між полірованою і матовою. Вона має оригінальну текстуру: чергування матових і глянцевих ділянок створює красивий сяючий ефект.

Технологія виготовлення напівполірованого керамограніту така ж, як і полірованого: матова плитка обробляється шліфувальним обладнанням, однак плитки полірують не до кінця. Процес зупиняють незадовго до фази, коли поверхня плитки стає блискучою. Так досягають ефекту м'якого глянцю, де глянцеві ділянки плитки чергуються з матовими. 

Лапатована плитка не така слизька, як просто полірована, і підійде для облицювання підлоги навіть у приміщеннях із частим потраплянням води на її поверхню. Крім того, лапатована плита є чудовим аналогом полірованої, якщо бажаєте її викласти у приміщеннях з великою прохідністю, адже на її поверхні подряпин не видно. 

Лапатована плитка з колекції Amazonia від ZYX

 

H&CTILES - інноваційне покриття

Іспанська фабрика Grespania створює плитку з покриттям, яке очищає повітря! Розробка H&CTILES — це застосування технології Hydrotect® в сфері керамічної плитки, яка дозволяє зменшити забруднення навколишнього середовища, і надає плитці властивостей самоочищення і бактерицидності.  

Cамоочищувальне покриття H&CTILES має гідрофільні властивості (добре взаємодіє з водою), а ще воно здатне розкладати частинки бруду. Детальніше про те, як це працює:

Самоочищення плит з поверхнею H&CTILES

 

  1. Коли сонячне світло потрапляє на плитку, оброблену H&CTILES, на ній утворюється тонка плівка активного кисню, завдяки якій на поверхню менше налипають частинки бруду з атмосфери.
  2. Активний кисень розкладає бруд, таким чином зменшуючи його здатність до прилипання.
  3. Завдяки чудовим гідрофільним властивостям покриття, вода між поверхнею керамічного матеріалу і шаром бруду розподіляється рівномірно, завдяки чому бруд швидко змивається.

Фасади, облицьовані плиткою з покриттям H&CTILES, усувають забруднення, які потрапляють в атмосферу з вихлопними газами автомобілів або внаслідок діяльності промислових фабрик. Завдяки фотокаталітичним властивостям діоксиду титану, який є в складі покриття, поверхня утворює активний кисень, що перетворює оксиди азоту в селітру, яка змивається з фасадів дощовою водою.

Таким чином, 60 будинків, облицьованих плиткою з покриттям H&CTILES, володіють такою ж здатністю очищати повітря, що і нью-йоркський Центральний парк: а це вихлопні гази 35000 автомобілів щодня.

Фабрика може нанести таке покриття практично на плитку з будь-якої колекції. Тож, якщо вас турбує безпека екології, ви знаєте, яку плитку обрати.

 

Підсумуємо:

Для підлоги на кухні, у ванній та інших приміщеннях з підвищеною вологістю підійде матова, напівполірована або сатинована плитка, яка після потрапляння на неї рідини не стає надто слизькою.

Якщо ви шукаєте ефектний урочистий матеріал, зупиніть свій вибір на полірованій або осклованій плитці, яка має дзеркальну поверхню. Також вам може сподобатися напівполірована (лапатована) плитка з її цікавим сяючим виглядом.

Цінуєте тактильні враження? Тоді зверніть увагу на матову плитку з необробленою поверхнею або приємну на дотик сатиновану. Або, можливо,  Вас зацікавить плитка з покриттям H&CTILES, яка має самоочисні властивості, і допомагає очищати повітря від шкідливих речовин.

Керамічна плитка Вікторія Бубир, Product Manager | Світлана Лаврова, Product Manager
~6хв. 496 18.09.2019 11:26

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.