(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Чи можна покласти керамограніт на дерев'яну підлогу?

Etalon
~3хв. 220 12.06.2019

Керамограніт - красивий і довговічний матеріал, що використовується для обробки і утеплення підлоги. Його укладають не тільки в нових будинках, але і в квартирах, що належать до так званого «вторинного» ринку. Правда в цьому випадку власники часто стикаються з ситуацією, коли потрібно укласти плитку на дерев'яну підлогу. У цієї процедури є деякі нюанси, врахувавши які можна створити ідеальне покриття будь-якого розміру.

Коли необхідна укладка керамограніта на дерев'яну підлогу?

Насамперед слід уточнити, що укладання керамограніта на дерев'яну підлогу і на поверхню з дерева - це різні процедури. Монтаж на дерев'яні мостини набагато складніший. Вдатися до нього варто в разі, коли покриття зберегло експлуатаційні якості або є потреба в додатковому утепленні. Ще однією перевагою керамічної плитки є дизайн. Її використовують задля прикраси, щоб облагородити інтер'єр.

Перш ніж почати демонтаж, потрібно уважно оцінити стан дерева. Старі дерев'яні мостини реагують на будь-які коливання температури і швидко деформуються. При хорошій якості дерева не варто забувати, що не можна укладати плитку прямо на нього. Якщо проігнорувати підготовку і скористатися проміжними матеріалами, це позначиться на термінах і вартості ремонту.

Якщо керамогранітна плитка для підлоги покладена відповідно до інструкції, це наділить поверхню наступними перевагами:

 • стійкістю до дії вологи, вогню, хімічних реагентів, жорсткого чищення;
 • високою механічною міцністю;
 • ідеальною геометрією;
 • красивим дизайном;
 • екологічною чистотою;
 • невибагливістю у догляді;
 • великим терміном експлуатації.

Дотримуючись правил монтажу керамогранітної плитки, можна створити якісне покриття будь-якого розміру, яке стане прикрасою інтер'єру. Провівши роботи з його утеплення, можна домогтися гарної теплоізоляції навіть в житлових приміщеннях.

Способи і етапи підготовки покриття до укладання керамограніта

При укладанні керамограніта не допускається, щоб основа була нестійкою. Для цього в ході підготовки дерев'яної підлоги необхідно:

 • зашпаклювати щілини і шви;
 • провести гідроізоляцію поліетиленовою плівкою;
 • залити стяжку.

Якщо мостини хитаються або мають дефекти, за допомогою спеціальних інструментів проводиться демонтаж. У гіршому випадку їх повністю прибирають, а керамограніт укладають на лаги. При цьому простір заповнюють ДСП або будь-яким іншим теплоізоляційним матеріалом. Якщо дерево зіпсувалося тільки з одного боку, його перевертають. У разі, коли простір між лагами занадто великий, прокладають проміжні лаги. При цьому їх покривають антисептичною сумішшю, простір заповнюють керамзитом, а шви - герметиком.

Вирівнювання основи з дерева проводиться за допомогою спеціальної стяжки. Її укладають на гідроізоляційний шар, створений з плит або листових матеріалів. Зверху полотно можна покрити ґрунтовкою.

Подальший хід робіт нічим не відрізняється від укладання плитки на інші види основ. У нього входить:

 • визначення осьової лінії та її позначення за допомогою натягнутого шнура;
 • заміс клейової суміші до сметаноподібної консистенції;
 • викладання і розподіл клею на основу за допомогою шпателя;
 • створення борозенок за допомогою спеціальних інструментів,
 • формування швів;
 • вирівнювання положення плитки за допомогою рівня;
 • видалення залишків будівельних сумішей.

Рекомендації фахівців Etalon

З одного боку укладання керамограніта на дерев'яну підлогу економить час на проведення демонтажу, пошук інструментів, вивезення будівельного сміття. З іншого боку, при неправильному підході призводить до погіршення якості дерева, втрати міцності і первісного вигляду. Тому даний спосіб монтажу вважається лише тимчасовим рішенням.

Щоб добитися ідеального покриття, яке прослужить протягом багатьох років, краще зробити нову стяжку. Демонтаж дерев'яних мостин вимагає часу, додаткових інструментів і матеріалів, зате в результаті вийдуть ідеально гладка підлога, якій не буде страшна вода, сирість, паразити.

~3хв. 220 12.06.2019 14:35

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.