(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Марсель Вандерс на Interiorgoda 2018

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~3хв. 2184 12.12.2018

7 грудня в Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу Interiorgoda 2018. Головою журі став відомий голландський дизайнер Марсель Вандерс. Майстер-клас митця запам’ятався не тільки епатажністю,  його виступ легко можна поділити на цитати.

 

Про функціональність і форму в дизайні

У класичному сприйнятті дизайну є дві дійсно важливі речі: функціональність і форма.

Функціональність - найнижчий рівень. Здавалося б, якщо предмет не функціонує, для чого він тоді створювався? Однак є інші важливі чинники, які дозволяють дизайнерам створювати фантастичні речі. Адже якби мова йшла тільки про функціональність, можна було б обійтися найпростішим стулом.

У наших будинках є стільки речей, які ми щиро любимо,  які проте не несуть функціонального навантаження. Наприклад, собака або маленький фарфоровий чайник, з яким треба поводитися дуже обережно.

 

Функціональність важлива для тих речей, які мають для нас менше значення

 

Чим менше значення, тим більш функціональною має бути річ. Таким чином ми приходимо до парадоксальної ідеї, що менше означає більше. Але ж зазирнувши в будь-який підручник, ми читаємо, що менше означає менше,  а більше означає більше. Яким же чином пояснити це твердження? Менше поганих речей - краще для нас, більше поганих речей - гірше для нас. Виходить мінус на мінус дає плюс, а мінус на плюс - мінус.

Тепер поговоримо про форму. Можна сказати, що всі дизайнери світу зійшлися на тому, що форма слідує за чимось. Наприклад, за емоцією чи пристрастю. Однак логічно було б допустити, що форма слідує за функцією. Форма не є предметом, вона є наслідком.

 

Про важливість речей у житті людини

Мені хочеться виготовляти речі, які були б значими і мали значення. Значення для людей і для світу.

 

Зносостійкість зараз виходить на перший план у дизайні. Ми хочемо володіти речами, до яких прив’язуємося, які зможуть бути з нами довго

 

Якось зібралася група людей під ім’ям “New York Interiors”, і ми вирішили, що хочемо створювати речі, які б існували вічно. Там була дівчина, яка запропонувала неймовірну ідею: оксамитову тканину, на якій після тривало тертя починав з’являтися візерунок. Тоді я подумав, як таке можливо, адже зазвичай, коли щось зношується або витирається, ми прагнемо замаскувати це. Адже ми терпіти не можемо, коли речі зношуються.

У сучасному суспільстві і спільноті дизайнерів закріпилася думка, що все має бути новеньким, блискучим і красивим. Наша ж ідея полягала в тому, що навіть нові речі повинні демонструвати повагу до минулого, повагу до старіння.

Протягом останніх 25 років я наслідую цю фундаментальну ідею. Навіть створюючи нові речі, я намагаюся зробити їх довговічними.

 

Я намагаюся створювати речі, при першому погляді на які люди починають відчувати прив’язаність до них, а за рахунок того, що вони довговічні, зможуть радувати їх довше

 

Це звучить просто, але для світу дизайну - це доволі складна ідея. Одна із основоположних ідей модернізму, за якого ми, на мою думку, живемо, полягає в тому, що минуле не має до нас жодного стосунку, і воно є нерелевантним, у той момент, коли ми намагаємося побудувати майбутнє.

Тривалий час ця ідея мала сенс, адже навіщо вам старий стілець, якщо ви можете купити новенький. Однак якщо подумати... якщо минуле не співвідносне з майбутнім, що ж тоді відбудеться з речами, які ми продаємо сьогодні. Нам потрібно задуматися про те, що ми створюємо сьогодні, і чи буде воно вітатися в майбутньому.

 

Про вибір замовників

Для своїх витворів я є матір’ю, а батьком стає замовник. Тому я дуже уважно ставлюся до того, з ким я створюватиму своїх дітей. З недостатньо розумним батьком ви не зможете зробити розумних дітей, так само як і з потворним батьком - красивих. Ми дуже вимогливі і у виборі замовників. Тому що замовнику має подобатися те, що ми робимо. Потрібно, щоб він горів нашими ідеями.

Як будь-яка хороша мама, я люблю усіх своїх дітей. Вони всі красиві!

 

Про натхнення

Натхнення - дивна штука. Здається, що погортаєш журнал, прочитаєш книгу, з’їздиш у відпустку - і ось ти вже надихнувся. Але це так не працює. Коли мова йде про створення речей, цей процес варто розглядати, як проблему і її вирішення, або як запитання і відповідь.

Щодня дизайнери мене питають, як створити дизайн, який б був довговічним і красивим. Це питання, яке ставлю собі щодня, куди б я не йшов і чим би не займався. Якщо ви ставите собі запитання, до зазвичай знаходите на них відповіді. Власне питання і надихає на відповідь. Неможливо спочатку отримати відповідь і надихнутися на запитання.

 

Натхнення знаходиться не зовні, а всередині митця. І саме тому, я сміливо можу сказати, що я відчуваю натхнення завжди. Воно в мені!"

 

Я завжди думаю про те, що я люблю дизайн і хочу створювати дивовижні речі для нас з вами.

Дизайн Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~3хв. 2184 12.12.2018 18:03

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Дизайн»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.