(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Керамічна плитка в дизайні терраццо: новинки Cersaie 2019

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 807 12.12.2019

Тренди в дизайні інтер’єру циклічні. У цьому переконуємося, спостерігаючи ажіотаж навколо покриття терраццо, який неочікувано виник цього року. Мода на це покриття відроджується вже не вперше, однак таку велику увагу від виробників керамічної плитки фактура ще не отримувала. Як з’явилося терраццо і в чому ж секрет його популярності?  

 

Як з’явилося терраццо? 

Зародки терраццо виникли ще в античній Греції, де підлога викладалася галькою і цементувалася глиною або вапном. Цю техніку згодом запозичили майстри античного Риму, в якому вона розповсюдилася під назвою “opus signinum” (заливна кладка).

Друга назва терраццо венеціанська підлога. Саме у Венеції на початку 12 століття з’явилися перші прототипи покриття, схожого на сучасне терраццо. Це була заливна трамбована підлога “coccio pesto” суміш товченого терракоту з вапном. 

З розквітом Венеціанської республіки, коли розвинулася транспортна система, для заливної підлоги почали використовувати мармур, який привозили з Верони та Істрії (зараз західна частина Хорватії і Словенії). 

Відтоді простий і декорований терраццо з мармурової крихти став надзвичайно поширеним у Венеції. Створення терраццо тут почали вважати мистецтвом, а майстрів, які робили цю красу, називати терраццьєрами. Нащадки професійних терраццьєрів досі займаються укладанням терраццо. Ця професія вважається дуже престижною, і щедро оплачується.

Бум на венеціанську підлогу вдруге почався в 20-ті роки 19 століття. Незвичайною фактурою терраццо надихалися відомі дизайнери та архітектори в Італії та за її межами. Зокрема, це покриття любив використовувати в своїх проєктах знаменитий Карло Скарпа. Яскравий приклад шоурум Оліветті у Венеції.  Ще один відомий зразок терраццо - Алея Слави в Голлівуді.

Голлівудська алея слави - приклад терраццо

 

Зараз попит на терраццо знову росте. Однак, щоб прикрасити будинок, тепер не обов’язково наймати терраццьєра. Іспанські та італійські виробники втілюють малюнок терраццо на керамічній плитці. 

 

Керамічна плитка в дизайні терраццо

На італійській виставці керамічної плитки Cersaie 2019 практично кожна фабрика запропонувала власну інтерпретацію терраццо. Дизайнери показують новий погляд на фактуру цього матеріалу. Вводять контрастні кольори, неочікувані яскраві поєднання. Найцікавіші новинки з виставки прямий імпортера Etalon ексклюзивно імпортує в Україну.

 

Pamesa Jubilee 

Іспанська колекція, в якій лінійка моноколорів доповнена плитами терраццо в форматі шестикутника і квадрата. Терраццо тут не агресивне, а навпаки, допомагає збалансувати яскраву кольорову базу. Має вигляд невеликих бетонних сірих плит з помаранчевими і коричневими крихтами. Такий дизайн підійде навіть для невеликих приміщень, адже за рахунок світлого відтінку допоможе розширити простір.

 

Arcana Stracciatella 

Новинка з Cevisamа 2019, яка вже кілька місяців виставлена в шоурумі Etalon. Терраццо в цій іспанській колекції виглядає ефектно і нестандартно. Великі різнокольорові шматки з фактурою мармуру розміщені на бетонному тлі. У колекції п’ять оригінальних дизайнів, які можна використати як для стіни, так і для підлоги. Є плитки з чорним і білим тлом, а також імітація мозаїки. Великий формат 80 х 80 см допоможе пришвидшити укладання.

 

Drops Wow 

Колекція керамічної плитки під терраццо з дрібними кольоровими крихтами. Яскраві сині, помаранчеві, червоні “краплинки”, розташовані на білому та сірому, а також чорному фоні, створюють життєрадісний в міру яскравий малюнок. Колекцію доповнюють плити в стилі терраццо, що відтворюють  фактуру каменю Ceppo di Gre, і мають більш натуральний вигляд. Плитка з колекції Drops має відносно невеликий формат 18,5х18,5 см. 

 

Ergon Medley 

Колекція з експресивним італійським характером, у якій знайдеться терраццо для всіх. Дизайни Pop і Classic з невеликими крихтами для любителів традиційного малюнку, а ефектний Rock для справжніх сміливців. Лінійка доповнена однотонною базою білого, сірого, синього, зеленого, графітового та рожевого кольорів. 

 

Ragno Realstone 

Дизайн колекції відтворює фактуру каменю Ceppo di Gre. Сірий камінь з вкрапленнями темних і світлих відтінків дуже схожий на терраццо. Такий матеріал гармонійно поєднується з фактурою дерева, а також бетоном. Родзинка колекції 3D-декор з виступами, який створює цікавий візуальний ефект, а також мозаїка.

Плитка Realstone підійде тим, хто не любить занадто яскравих кольорів, надає перевагу затишним натуральним покриттям, однак хоче мати трендовий інтер’єр. 

 

Viva Narciso 

Ще одна італійська колекція з ефектним дизайном. Плитка насиченого кобальтового відтінку в ній поєднуються з декором, що імітує яскраве терраццо. Зважаючи на те, що кольором 2020 року Pantone оголосив класичний синій, Narciso влучила одразу в два тренди. 

У колекцію також входить база сірого кольору і декор в сірій палітрі.  Елементи терраццо нагадують маленькі шматочки розбитої кераміки, поєднані в красивий динамічний малюнок. 

 

Coverlam Vinezia  

Колекція великоформатної тонкої плитки з Іспанії, яка імітує венеціанську мозаїку. Малюнок має вигляд невеликих шматочків мармуру, красиво складених в делікатний візерунок. У колекції представлено два варіанти дизайну білого і чорного кольору в двох форматах: 120х120 см та 120х260 см. Великий формат дозволяє швидко укладати керамограніт на великих площах. 

 

Підсумуємо:

Плитка з імітацією терраццо один з основних трендів в дизайні керамічної плитки нового сезону. Цю фактуру для розробки новинок до Cersaie 2019 обрала більшість виробників Іспанії та Італії. Його незвичайний малюнок допомагає розставити акценти в приміщенні і зробити інтер’єр особливим. Завдяки різноманіттю колекцій, знайти плитку з ефектом терраццо можна для будь-якого стилю.

 

Переглянути та вибрати плитку з імітацією терраццо можна в інтернет-магазині прямого імпортера Etalon або шоурумі на б-рі Лесі Українки, 20.

Переглянути

 

Керамічна плитка Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 807 12.12.2019 17:12

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.