(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Керамічна логістика: як плитка з Іспанії та Італії потрапляє в Україну

Анна Кіркевич, керівник відділу ЗЕД
~4хв. 411 27.09.2019

Що відбувається з керамікою, яка прямує з Іспанії або Італії в Україну? Хто працює над тим, щоб плитка приїхала вчасно, та від чого залежить тривалість доставки? Сьогодні ми розповімо про те, як організована логістика в Etalon. 

 

Формування та погодження замовлень

Усе починається із запиту клієнта. Своє замовлення він залишає через онлайн-кабінет чи аккаунт-менеджера, якщо це партнер дистрибуції, або скориставшись інтернет-магазином чи допомогою експерта, якщо це клієнт шоуруму.

Коли з’являється замовлення, в компанії запускається цілий ланцюжок взаємодій. Першими до процесу долучаються аккаунт-менеджери, які опрацьовують рахунок, враховують усі додаткові пільги (якщо вони є) та погоджують його із замовником. Замовник підтверджує рахунок передоплатою, після чого він потрапляє в корзину замовлень. 

Наступними до обробки замовлень долучаються менеджери ЗЕД, які безпосередньо спілкуються з іспанськими та італійськими виробниками. Вони перевіряють наявність товару, дають відповіді на будь-які технічні запитання, прораховують терміни поставки, а після отримання підтвердження від замовника - бронюють товар.

Усі замовлення опрацьовуються, й у разі потреби резервуються в режимі реального часу, відповіді надаються протягом кількох годин. Після опрацювання корзини замовлень менеджери ЗЕД формують транспортні одиниці та роблять замовлення в транспортний відділ. 

 

Графік доставки

Для формувань поставок товару ми користуємося внутрішнім графіком доставки, який планується залежно від об’єму продажів. Наприклад, з Іспанії авто їздять щотижня, а під час сезону буває потреба організовувати і по 2-4 автомобіля на тиждень. Графік доставки створюється заздалегідь і публікується на нашому сайті, де його можуть переглянути співробітники компанії і партнери.

Графік поставок товару з Іспанії

 

Статус прямого імпортера дозволяє нам за рахунок обсягу замовлень максимально скоротити період доставки. На відміну від більшості імпортерів, які працюють за системою з фіксованим об’ємом, коли доставку організовують лише за наявності достатнього об’єму замовлень, Etalon працює за системою з фіксованим часом. Ми не чекаємо поки замовлень назбирається на цілу фуру, а доповнюємо її товаром зі складської програми, або займаємо місце в збірній фурі.

Відповідно до графіку, всі замовлення приймаються до визначеного терміну - кінцевої дати подачі заявок. Після цього розпочинається найцікавіша частина процесу - комбінування замовлень в транспортну одиницю. На вході маємо список замовлень на різних постачальників, на виході - повинні отримати чітку кількість транспортних одиниць з чітким планом завантаження. Між цими двома точками і відбувається справжня магія: ми опрацьовуємо всі підтвердженні заявки, перевіряємо загальну вагу замовлень і формуємо поставку за точками завантаження, залежно від ваги, кількості та габаритів палети, адрес постачальників, особливих умов завантаження тощо.

Складнощі виникають постійно. Окрім того, що необхідно скоординувати чітку роботу всіх постачальників (що буває доволі нелегким завданням), зібрати замовлень чітко під одну транспортну одиницю відповідно графіку практично неможливо. Часто буває так, що потрібно щось додати, чи, навпаки, перенести в наступну машину, або скомбінувати усі замовлення в декілька автівок різного тоннажу. На практиці менеджери ЗЕД все це прораховують і точно планують, тож перед виїздом водій має чіткий план дій.

Розташування палет у фурі

Коли транспортну одиницю сформовано, за діло беруться спеціалісти з транспортної логістики. Їх завдання - знайти авто, яке приїде вчасно і відповідатиме нашим критеріям. Ми користуємося послугами транспортно-експедиційних компаній, доставляємо товар автомобільним та морським видами транспорту.

 

Відвантаження товару

Завантаження - надзвичайно важливий етап доставки. Необхідно правильно розмістити і закріпити товар у транспорті, а також, своєчасно отримати повний пакет документів від фабрики для того, щоб перевірити їх на наявність всієї необхідної інформації за вимогами брокера.

Щоб плитка приїхала цілою та неушкодженою, важлива правильна упаковка. Тому кожен виробник піклується про якісне пакування свого товару. Найчастіше коробки складають на палету на ребро - це дозволяє забезпечити більшу цілісність товару під час транспортування. Щоб надійно закріпити товар на палеті, коробки щільно затягують плівкою. Також використовують додаткові поліпропіленові стрічки-стяжки, дерев’яні кутики або обрешітку палети.

Палети в кузові автомобіля фіксують спеціальними ременями, у контейнерах палети верхніх ярусів додатково фіксують пневмоподушками, які забезпечують нерухомість товару. Для того, щоб плитка не пошкодилася всередині коробки, на кожну наносять спеціальні воскові крапки, які не дають плиткам тертися одна об одну. 

Фабрична упаковка коробок

Для великоформатної тонкої плитки Coverlam використовують спеціалізовані палети, в яких товар захищений з усіх боків. Така палета виглядає, як ящик. Також для перевезення крупноформатного матеріалу іноді використовуються спеціальні зварні конструкції у вигляді піраміди.

Після завантаження товар замитнюється, ще через кілька днів фура перетинає наш кордон. 

 

Розвантаження та прийомка

Після перетину кордону України товар проходить процес розмитнення. Авто приїжджає на термінал, де інспектор перевіряє документи і оформлює вантаж. На цьому етапі іноді виникають затримки: інспектор може призначити додаткові міри контролю, наприклад, зважування чи огляд.

Після розмитнення товару транспорт прямує на склад. Прийом товару на складі займає ще один-два дні. Це окремий процес, що вартий особливої уваги. Ми маємо перевірити цілісність тари, наявність видимих дефектів, прийняти товар за кількістю і якістю, розмістити його в стелажах тощо. Усе це необхідно робити якісно та швидко, щоб клієнт отримав замовлення в озвучені терміни.

Розвантаження фури на складі Etalon

Ми користуємося складськими послугами 3PL оператора, адже це дозволяє нам витрачати власний час на більш важливі питання – вибір асортименту, організацію доставки з-за кордону та інші сервіси для клієнтів. Управління складом виконує компанія, яка вузько спеціалізується на цій роботі.

Наш склад обладнаний сучасною стелажною системою та програмно забезпечений WMS-системою, яка забезпечує комплексну автоматизацію всіх складських процесів: прийомка, розміщення товару, зберігання, комплектування та відвантаження. 

 

FAQ

Чому замовлення необхідно бронювати у постачальника?

На деяких фабриках залишки можуть змінюватися протягом кількох годин. Саме тому, такою важливою є оперативність підтвердження від клієнта. Так ми можемо одразу зарезервувати продукцію для уникнення проблем з наявністю.  Якщо з моменту запиту наявності і до моменту підтвердження замовлення проходить декілька днів, то наявність необхідно обов’язково перевіряти повторно.

Що робити, якщо замовлення не встигли підтвердити до кінцевої дати подачі заявки?

З моменту підтвердження замовлення і до початку відвантаження його на заводі проходить 5 робочих днів. Цей час нам необхідний, щоб сформувати поставку (3 дні), а також, щоб постачальник зібрав і підготував товар до відвантаження (2 дні).

Коли автомобіль сформовано, і він повний по допустимій вазі, або ж постачальник вже зібрав товар і не має можливості нічого довантажити з технічних причин,  додати замовлення до поставки неможливо. Але бувають випадки, коли автомобіль ще не сформовано, або в ньому лишилося місце. У такому разі ми йдемо клієнту на зустріч - і завжди додаємо замовлення до поставки.

Чому затримується доставка?

Ми намагаємося максимально мінімізувати затримки, однак повністю їх попередити, на жаль, неможливо. Якщо говорити про доставку контейнером, то перевізники навіть в офіційних документах фіксують, що морська лінія не несе відповідальності за терміни поставки товару, адже море дуже непередбачуване. Коли оголошується штормове попередження, судно не зайде в порт до остаточного закінчення шторму. Крім того, за рахунок великої кількості контейнерів, які одночасно перевозить судно, контейнер може випадково загубитися і затриматись у пункту перевалки. Таке теж траплялося.

Фури затримуються переважно через великі черги на кордоні, деколи водіям доводиться чекати по два-три дні. Інші причини - поломки, або затримки з боку фабрик, які не встигають вчасно зібрати або завантажити товар.  На митниці також можуть виникнути неочікувані проблеми, про які згадувалося вище.

Чи можна прискорити час поставки замовлень?

Під час забору товару автомобіль заїжджає відразу на кілька фабрик. Одна фура може відвідати до 17 точок завантаження, що може тривати до трьох діб. У випадку, коли маємо крупні об’єктні замовлення (що зменшує кількість точок), забір товару відбувається швидше.

Яким чином складський товар потрапляє на склад?

Підготовка доставки складського товару складається з аналогічних етапів, як і товару, що везеться під замовлення. Основна відмінність у тому, що ми возимо його контейнерами. Контейнер – має вигіднішу ціну, більшу місткість, однак доволі довгий час транзиту. Тож ми використовуємо його, коли швидкість доставки не така принципова. Фурою ж возимо товари під замовлення клієнтів, щоб забезпечити найшвидшу доставку.

Ця особливість зумовлює принципи роботи зі складським товаром. Менеджери ЗЕД аналізують залишки, динаміку продажів і формують замовлення на залишок заздалегідь до планової дати поставки (транзитний час складає приблизно 1,5 місяця). Таке планування складне і потребує аналітичних навичок, але це дає змогу забезпечити нам найвигіднішу ціну на такий товар за рахунок зниження транспортних витрат.

Чому іноді складського товару може не вистачати на складі?

Склад - це живий організм, він щохвилини динамічно змінюється, дихає. Неможливо спрогнозувати майбутні продажі зі 100% точністю. Тому, на жаль, трапляються ситуації, коли складського товару не вистачає. Це відбувається, загалом, через пікові продажі, які не були спрогнозовані під час формуванні замовлення. В такому випадку ми приймаємо замовлення на складський товар і підвозимо його фурою.

Керамічна плитка Анна Кіркевич, керівник відділу ЗЕД
~4хв. 411 27.09.2019 13:18

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.