(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Як Prostir в Болонью літав: огляд виставки Cersaie 2018

Два насичені тижні іспанських та італійських пристрастей закінчилися ще тиждень тому, а ми досі під враженням від відвідування керамічних фабрик і міжнародної виставки Cersaie 2018 у Болоньї. П’ять днів команда Prostir шукала, обирала і знову шукала найкращі новинки керамічної плитки.

Тенденції цього року можна описати трьома словами: “Більше, детальніше, натуральніше”! Що це все означає, і чого чекати далі, читайте у нашому огляді і коментарях очевидців.

Керамічний гіперреалізм

Тренд імітації натуральних матеріалів, який того року був яскраво виражений, цьогоріч тільки поглибився. Відрізнити керамічну плитку, наприклад, під дерево від натуральної берези, дуба чи сосни абсолютно неможливо. Передають вже не тільки малюнок, а й текстуру. Причому так детально, що до реальності повертає лише думка: “Ти на виставці кераміки, а отже це - плитка”.

Вдосталь мармуру і каменю

На Cersaie 2017 відчувався очевидний дефіцит плитки з фактурою каменю і мармуру. Колекції під травертин чи онікс можна було знайти буквально у кількох фабрик. Цьогоріч бренди підхопили тенденцію і здивували кількістю і різноманіттям таких дизайнів.

Одна з наших найтоповіших фабрик Grespania вразила асортиментом плитки під мармур. Калаката, каррара, травертин, онікс - малюнки детально відтворювали особливості цих порід. Були представлені навіть рідкісні різновиди мармуру.

 

“Grespania запропонувала колекцію Astra White: малюнок, як у звичайного мармуру калаката, але замість типових чорних прожилок - сині. Виявилося, що це імітація реального каменю - португальського мармуру”, - розповідає наша Product Manager Вікторія Бубир.

 

Цікавий стенд підготував бренд Colorker. У невеликій кімнаті півколом вони поєднали розкішний білий мармур з чорними прожилками і дзеркала, а на подіум постали величезну круглу ванну. Інтер’єр вийшов настільки ефектим, що багато людей залазили у ванну, щоб сфотографуватися.

Камінь також показали різним - від красиво глянцевого, з хвилястим малюнком і делікатними прожилками, до імітації практично необробленої породи.

Взагалі, палітра природних дизайнів була різна. Однак навіть темні кольори, за рахунок того, що зображався природній матеріал, все одно виглядали теплими.

І ще трохи бетону і металу

Не так потужно, як мармур і камінь, однак все одно помітно були представлені бетонні і металеві фактури. У колекціях керамічної плитки під метал, окрім типового чорного чи відтінку оксидо, фабрики використали зелені і сині, гралися з кольорами, шукаючи більш сміливі рішення.

Більшість фабрик випускають свої колекції так, щоб вони гармонійно поєднувалися. Наприклад, кольорова гама, яка використовується для стіни, застосовується у формуванні плитки для підлоги. Це значно спрощує завдання клієнтам і дизайнерам.

Повернення кольору

Загалом гама залишається пастельною, але з’являються спроби бути більш яскравими. Повертається мода на моноколори.

Нашими фаворитами у плитці малих розмірів традиціно стали бренди Equipe і Mainzu.

 

“У Equipe стенд був невеликий, але коли туди заходили дизайнери, вони просто сходили з розуму. Нереальна кількість цікавої плитки, вся нестандартна, яскрава - ходиш, роздивляєшся і хочеться фотографуватися”, - ділиться враженнями Олена Литвиненко, Head of Product Department у Prostir.

 

Такі відомі фабрики як Equipe, Colorker, Newker, Grespania використали пудровий рожевий, бірюзовий, блакитний. Це виглядає незвичайно і стильно.

Крім того, прослідковується тенденція до гри з відтінками. Незвичайні комбінації подекуди сіро-помаранчево-коричневих барв.

Дорогоцінні деталі

З’явилися золоті, срібні, мідні елементи на плитці і у фризах. Це допомагає красиво комбінувати керамічну плитку з сантехнікою і при цьому не виглядає в стилі “лакшері”. На своїх тендах виробники це чудово продемонстрували.

Флористика

Натуральність і прагнення до яскравості втілювалася у візерунках на плитці. Флористичні елементи: пальмові гілки, листя, зелень - одним словом - тропіки.

Однак справжні тропіки були на стенді ZYX від Colorker, який випустив дуже ефектну колекцію Amazonia. Зону, де презентувалася плитка, наповнили екзотичними рослинами. У кімнаті спорудили барну стійку, де гостей пригощали освіжаючими коктейлями. А ще виробник розробив аромат своєї плитки!

Далі - ще більше і тонше

Плитка великих форматів заполонила виставку. За рахунок формату в рази збільшилася і якість дизайну - більш чіткі і завершені малюнки.

Наш ринок поволі звикає до цього тренду. І якщо в Європі вже активно використовують плитку 75х150 і більше, то в Україні лише набирає популярність формат 60х120.

 

“Для українського ринку великі формати прийняти найважче. Більший формат - це вищі вимоги до монтажу. Не всі плиточники і монтажні компанії вміють працювати з такою плиткою”, - каже Олександр Кобзар, Business Development Director у Prostir.

 

Багато фабрик почали виготовляти лінійки із тонкої плитки, потроху вводячи її у свій асортимент.

Не зупиняється і наш улюблений бренд інноваційної тонкої великоформатної плитки Coverlam, хоча, здавалося б, куди далі. А далі - ще більше і красивіше! Їхні нові колекції з фантастичними мармуровими метеликами просто гіпнотизують. Дивишся на них і втрачаєш відчуття реальності.

Бренди показують готові рішення

Помітно, що фабрики аналізують зміни в інтер’єрній моді. Ринок керамічної плитки - це частина цієї моди, тому виробники підлаштовуються під новинки текстилю, фурнітури і декору, аби їхній продукт виглядав органічно.

Плитка - це не просто шматок глини, який пофарбували в певний колір. Це частина готового рішення, частина інтер’єру”, - говорить Олена Литвиненко.

І бренди демонстрували ці готові рішення - стенди-готелі, стенди-кімнати, і навіть стенди у вигляді цілих квартир - все це для того, аби показати, як колекції плитки можуть виглядати в реальних життєвих ситуаціях.

Найнестандартніший стенд був у фабрики Emile - все дороги дриґом! Стіл і стільці були прикріплені до стіни, гігантські двері і декор. Дизайнери цього бренду завжди нестандартно підходять до виставки.

Coming soon...

Ми запитали у наших бренд-експертів, куди, на їхню думку, рухається керамічна мода. У чому прогнози співпали, а де розійшлися, - читайте у коментарях.

"Еко, гігантоманія і вихід за рамки"

Олена Литвиненко, Head of Product Department у Prostir

Мені здається, що ми йдемо до максимально натуральності в дизайні. Екологічність - це світовий тренд. Ми відмовляємося від поліетилену, натуральних шуб, економимо електроенергію, воду, намагаємося не забруднювати навколишнє середовище. І в даному випадку керамічна плитка з фактурою дерева - це теж крок до збереження природи.

Плитка однозначно виходить за рамки звичного використання. Якщо раніше ми говорили, що плитка - це тільки ванна кімната і кухня, то тепер вона нормально сприйматиметься в житлових приміщеннях.

Збільшення форматів. Плитка 60х60 вже здається зовсім крихітною. На арену виходять формати 75х150 і більше. Формати збільшуватимуться і надалі, адже це зручно: швів менше, яскравіше картинка. А малий формат - більше для декорації.

"Великий формат, натуральність і спокійна палітра"

Вікторія Бубир, Product Manager у Prostir

Однозначно популярними будуть великі формати, щоб було легше закривати проекти без швів. Натуральність - тренд в інтер’єрній моді. Мармур, каміння, дерево - все природно. Люди прихильні до більш спокійних, врівноважених кольорів.

"Універсальність і чітке фокусування"

Олександр Кобзар, Business Development Director у Prostir

Раніше фабрики, особливо іспанські, створювали колекції, за рамки яких було важко вийти. Через нестандартний формат їх практично неможливо було комбінувати з плиткою з інших колекцій чи від інших виробників. Зараз ситуація змінюється. Формати стандартизуються. Це значно спрощує життя покупців, дизайнерів  і продавців. Не обмежує їх.

Я помітив, що виробники керамічної плитки почали фокусуватися на своїй спеціалізації. Раніше усі намагалися зайти на поле, де вони не є профі. Колекції були занадто широкі. Зараз усі стараються виготовляти те, що в них виходить найкраще. Думаю, ця тенденція продовжуватиметься.

Підсумуємо:

  • Тренд натуральності продовжується. Плитка під мармур і під бетон - головні герої цьогорічної Cersaie. Виробники досягли фантастичної реалістичності в їх відтворенні
  • Колекції керамічної плитки стають яскравішими. Виробники додають більш сміливі відтінки, однак відчувається помірність у кольоровій гамі
  • Формати керамічної плитки збільшуються. В моду входить плитка від 75х75, 60х120, 75х150 і більше. Малий формат також популярний, але як дизайнерський інструмент
  • Бренди стараються стандартизувати формати і матеріали для того, щоб ми з вами могли легше комбінувати плитку з різних колекцій в одному дизайні
  • Прогноз від наших експертів такий: далі формати збільшуватимуться, мода на природні фактури - поглиблюватиметься, а фабрики розвиватимуть свої сильні сторони

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.
Інтернет-магазин керамічної плитки «Etalon-k» — продаж плитки, сантехніки та меблів в Києві
Украина, м. Київ, бул. Лесі Українки, 20 01133 Київ
+38 (067) 362-21-10