(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

Як покласти керамічну плитку на плитку: особливості укладання та рекомендації майстрів

Etalon
~2хв. 167 13.05.2019

Перед укладкою нової плитки, насамперед потрібно вирішити, що робити зі старою. Якщо обробка якісна і надійна, потреби в її демонтажі немає – матеріал можна використовувати як вирівнюючу основу. Але щоб нова керамічна плитка після монтажу радувала естетичністю і міцністю, потрібно знати, як правильно укладати облицювання на старе покриття і дотримуватися рекомендацій фахівців.

Коли варто зберегти старе покриття?

Відмовитися від демонтажу старої плитки доцільно в таких ситуаціях:

 • немає часу позбавлятися старого облицювання і чекати, поки висохнуть нові шари цементно-піщаної стяжки;
 • потрібно мінімізувати чорнові роботи в приміщенні – демонтаж плитки супроводжується утворенням великої кількості пилу і сміття, які можуть забруднити і деформувати облицювання кімнати;
 • в якості основи під плитку використовується гіпсокартон або фанера – під час проведення демонтажних робіт матеріали будуть пошкоджені, тому виникне необхідність робити новий вирівнюючий настил.

Оцінка старого облицювання

Перед тим як починати укладку нової плитки на стіни або підлогу, потрібно оцінити стан старого покриття. Візуально огляньте облицювання – на плитці не повинно бути сколів, тріщин і елементів, які відходять. Не допускається використання в якості основи нерівного покриття з перепадами у висоті – через ці дефекти нове облицювання не буде достатньо міцним і надійним.

Якщо планується укладка плитки для підлоги, потрібно перевірии товщину старого облицювання. Після укладки додаткового шару плитки рівень підлоги не повинен перевищувати висоту порога.

Особливості укладки нової плитки на стару

Найскладніше під час монтажу нової плитки на стару – необхідність забезпечити якісне зчеплення між шарами. Тут допоможе проведення комплексу підготовчих робіт:

 • болгаркою зніміть верхню глазур і зробіть на основі насічки 1-2 см;
 • видаліть стару затирку міжплиточних швів, використовуючи скребок або ніж;
 • зачистіть і знежирте покриття;
 • використовуючи шпатель або кельму нанесіть на старе облицювання грунтовку.

 

 

Коли грунтовка висохне, через 4-5 годин, можна переходити до поклейки облицювання:

 1. Підготуйте суху клейову суміш і змішайте її з водою, враховуючи рекомендації виробника.
 2. Починаючи від дальнього кутка кімнати виклейте перший ряд облицювання: по черзі наносьте шпателем клей на плитку і фіксуйте плитку на основі, акуратно придавлюючи.
 3. Орієнтуючись на перший ряд, виклейте всю поверхню стін або підлоги, щільно стикуючи елементи між собою.

Якщо укладається плитка для стін, шар клею має складати 3-4 мм. У випадку з підлогою є необхідність збільшити товщину шару до 6-7 мм.

Поради спеціалістів щодо укладання плитки на плитку

Щоб без негативних наслідків виконати укладання нової плитки на стару, перед проведенням монтажних робіт не зайвим буде ознайомитися з базовими рекомендаціями спеціалістів:

 • не варто укладати нове облицювання на стару в тих ділянках стін і підлоги, де знаходяться інженерні мережі – якщо виникне необхідність доступу до комунікацій, доведеться демонтувати одразу два шари облицювання;
 • якщо кімната має невеликі розміри, укладання нового облицювання на старе зменшить і без того скромну площу простору;
 • затирання швів варто починати через 3-4 дні після проведення укладання – необхідність такої паузи пов’язана з низькою властивістю плиточної основи до поглинання.

Як бачите, якщо у вас виникає необхідність укласти нову плитку на стару, ви без проблем зможете реалізувати цю ідею. Однак у разі використання якісних облицювальних матеріалів і дотриманні рекомендацій спеціалістів. Враховуйте всі нюанси роботи, щоб не допустити помилок під час облицювання стін і підлоги.

 

~2хв. 167 13.05.2019 16:29

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Поради експертів»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.