(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Дерево в інтер’єрі: де використовують і як замінюють дерев’яні фактури

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 534 24.05.2019

З давнини люди використовували дерево для створення, декорування та захисту своїх осель. Деякі традиції не змінюються і через тисячі років. Навіть зараз ми відчуваємо себе більш захищено та комфортно в інтер'єрах з деревиною, готові платити за його екологічність і преміальність. Однак не завжди справжнє дерево здатне витримати тривалу експлуатацію. Натуральну деревину замінюють іншими матеріалами, які мають реалістичний натуральний вигляд, але не такі вибагливі.

 

Чому фактура дерева популярна в дизайні

Дерево використовувалося ще з зародження дизайнерської справи. Ним оздоблювали королівські палаци, облаштовували церкви і будинки. Зараз дерево сприймається переважно як оздоблювальний матеріал. Хоча раніше його частіше використовували для будівництва. Англійські, фінські, швецькі будинки, знамениті швейцарські шале - еталони затишку і достатку.  

Дерево - матеріал з серйозною дизайнерською репутацією. Головна його перевага - естетична привабливість і різноманіття фактур. Сортів, відтінків, малюнків (залежно від розпилу) дуже багато. Завдяки цьому з ним можна втілювати цікаві дизайнерські ідеї в різноманітних стилях. Крім того, дерево відмінно поєднується з іншими матеріалами, що дозволяє експериментувати з комбінаціями. Камінь, метал, скло, пластик гармонійно виглядають поряд з дерев’яними фактурами.

У яких стилях використовують дерев’яні фактури

Сьогодні дерев’яні фактури зустрічаються в найнеочікуваніших втіленнях. Наприклад, в стилі хай-тек. Поєднавши традиційне дерево з ультрасучасними меблями і предметами декору, можна вбити одразу двох зайців. З одногу боку, осучаснити традиційний матеріал, а з іншого - зробити більш затишними стримані мінімалістичні меблі.

Використовуючи дерево в інтер’єрі керуються певними правилами. Насамперед слідкують за балансом. Масивними дерев’яними елементами легко перевантажити простір. Тут діє простий принцип: чим більше дерева, тим менше меблів та інших предметів декору. Ця фактура привертає багато уваги, тому вимагає легкості обстановки, і правильного розставлених акцентів.

Вигляд дерев’яного облицювання залежить від типу обробки. Це можете бути лак, морилка або фарба. Лаконічно і спокійно виглядають пастельні відтінки. Наприклад, використання фарбованого у світлий колір дерева дозволяє, залишивши текстуру, зробити інтер’єр легким і невимушеним, як в стилі прованс чи скандинавському.

Світлі сорти дерева не обтяжують простір і не зобов’язують. Тому ними сміливо можна оформлювати мінімалістичні інтер’єри, де немає нічого зайвого.

Якщо дерево темне, меблі і декор мають бути відповідними. Легкі предмети губитимуться на фоні такого облицювання. Саме з цієї причини в класичних інтер’єрах з великою кількістю темного дерева в оздобленні часто використовують шкіряні меблі, залізні елементи, темний текстиль тощо. Однак грань дуже тонка: занадто перевантажений інтер’єр виглядатиме вульгарно, а краса дерева нівелюється.

Вдало фактура темного дерева працює в інтер’єрах стилю лофт. Тут його найчастіше використовують для облицювання підлоги і стелі. Його теплий вигляд збалансовує пристуню в лофті грубість - необроблені цегляні стіни, бетон і залізо.

 

Переваги і недоліки натуральної деревини

Натуральне дерево, звісно, виглядає чудово, але не завжди відповідає експлуатаційним вимогам. Якою б якісною не була обробка деревини, в деяких приміщеннях вона не зможе прослужити довго. Наприклад, у ванній, на кухні чи інших місцях підвищеної вологості.

Більш функціональний матеріал, що має усі естетичні переваги деревини, -  керамічна плитка з імітацією фактури дерева. Сучасні іспанські та італійські виробники створюють колекції, які в найдрібніших деталях відтворюють його малюнок і колір. При цьому глина, з якої виготовляють кераміку, а також спеціальна обробка дозволяють матеріалу залишатися екологічним.

Порівняймо властивості натурального дерево і керамічної плитки з дизайном дерева:

 

Натуральне дерево Керамічна плитка
Має красивий натуральний вигляд   Зовнішній вигляд не поступається натуральній деревині
Має приємну текстуру Завдяки сучасним технологіям поверхня плитки повторює текстуру дерева
Теплий матеріал Глина холодніша за дерево, хоча в спеку - це більше перевага, ніж недолік
Ціна натурального дерева зі спеціальною обробкою завжди висока Ціна якісної плитки нижча, ніж хорошої натуральної деревини
Може збільшуватися в розмірах у вологу погоду і зменшуватися під час спеки; в місцях з постійною вологістю розвиваються бактерії

Не міняє форму при перепадах температури; гігієнічний продукт, оскільки в його порах не розвиваються бактерії

Дерево вразливе до вогню і води, хоча спеціальні пропитки знижують ризик Плитка з керамограніту стійка до вогню і вологи
Можуть вразити паразити Не боїться паразитів

 

Краса дерева і стійкість глини

Вибір керамічної плитки під дерево надзвичайно широкий. Це може бути імітація пофарбованого дерева, вкритого лаком чи морилкою. Красиво виглядає зістарене дерево. Різновиди імітованих порід в керамічній плитці дуже різноманітні: горіх, сосна, дуб, граб, венге та інші.

Широкий асортимент якісної плитки під дерево пропонує італійський виробник Ragno. Дизайнери фабрики не припиняють вигадувати нові способи робити покриття ще природнішим. Наприклад, в колекції Woodclassic в одній коробці пропонують одразу два формати плитки. Завдяки такій варіативності у масі матеріал виглядає дуже натурально. Красива фактура відтворена в колекції Woodtale.

Обравши нестандартну викладку легко досягнути незвичайного візуального ефекту. Наприклад, під красивий зріз дерева стилізована плитка Woodchalet. Колекція має дуже розмаїту палітру: від сірого ванге до темного вишневого кольору.

Є й незвичайні пропозиції з більш нестандартним баченням дерев’яної фактури. У колекції Woodcraft переважно сіра палітра із зістареним покриттям. Такий матеріал буде самодостатнім елементом інтер’єру, слугуватиме акцентом у приміщенні.

Традиційне враження теплого затишного дерева справляє плитка з колекцій Woodessence та Woodpassion. Подібною плиткою можна повноцінно замінити справжнє дерево, адже колекції є точною копією натуральної деревини різних відтінків.   

Ще одна цікава колекція - Woodchoice. Це плитка у вигляді дерев’яних шевронів, дощечок, підрізаних під кутом 45 градусів. Однак на відміну від справжнього паркету, доглядати за такою підлогою буде набагато простіше.

Підсумуємо:

  • натуральне дерево в дизайні інтер’єру можна замінити плиткою, стилізованою під цей матеріал без втрати естетичних переваг
  • італійські та іспанські фабрики виготовляють плитку, які максимально точно відтворює натуральне дерево: колір, малюнок, рельєф
  • плитку, стилізовану під дерево, використовують практично в усіх стилях інтер’єру
  • дерев’яні фактури чудово комбінуються з іншими матеріалами: металом, каменем, бетоном, текстилем

Вибрати керамічну плитку під дерево ви можете в Etalon. На нашому сайті представлений широкий вибір якісної кераміки від найкращих фабрик Іспанії та Італії.

Подивитися інтер'єри з плиткою під дерево 

Керамічна плитка Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 534 24.05.2019 16:38

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.