(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Cevisama 2019: як за півроку змінилися тенденції в кераміці

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~5хв. 2234 12.02.2019

28 січня - 01 лютого у Валенсії відбулася виставка Cevisama 2019. Це друга за масштабом, але не менш впливова виставка керамічної плитки, аніж італійська Cersaie.

Тренди заявлені в Болоньї тут остаточно закріплюються. Проте уважний відвідувач помітить і зародження нових тенденцій. Тож пропонуємо вам ознайомитися з сімома новими напрямками керамічної моди від уважної команди Prostir.

 

Формат досі збільшується

Тенденція до збільшення формату - глобальний тренд, який протримається ще кілька років. Виробники вводять в асортимент зручніші розміри, які дозволяють досягати більш цілісного покриття та експериментувати з варіантами викладки. На виставці з’явилися нові формати під дерево 25х150 см, а також плитка для підлоги 90х90 см як оригінальне доповнення 45х45 см для стіни.

За прогнозами наших продакт-менеджерів, надалі будуть збільшуватися розміри плитки з фактурою дерева, адже ринок потребує оновлення форматів в цьому дизайні, і виробники вже це відчули.

 

Мармур знову в топі

Дизайн плитки під мармур є майже в усіх фабрик. Бренди схиляються до відтворення натуральних білих та сіруватих сортів з темними прожилками. Хоча дехто намагається виділитися, експериментуючи з кольором прожилок. Роблять їх золотими, червоними, синіми тощо.

Мармурову фактуру втілюють переважно у великих форматах. Однак можна зустріти зразки в малоформатній плитці і навіть в мозаїці.

У моду входить чорний мармур з білими прожилками. Уже кілька впливових брендів додали цей дизайн в свій асортимент. Проте така плитка поки сприймається більше як дизайнерський продукт, аніж масова тенденція.

Загалом у топі тримаються три натуральні дизайни - мармур, дерево та камінь. До речі, бетон і метал, які на Cersaie 2018 були досить помітно представлені, в Іспанії зустрічалися рідко.

Здається, фабрики вже награлися з незвичайними текстурами, їх пропонують для комерційного дизайну.

 

Росте інтерес до моноколору

Очевидно, фабрики помітили, що захопившись відтворенням природних фактур, практично без уваги залишили однотонні дизайни, на які досі є попит. Тож спеціально до іспанської виставки підсилилися колекціями в моноколорі.

У палітрі переважають пастельні кольори, хоча є спроби додати кольору. Наприклад, в колекції CR Macassar від Pamesa поряд з сірим та бежевим використані м’які відтінки рожевого і зеленого.

 

Геометрія у малому форматі

Незважаючи на переважання натуральних фактур у великому форматі, плитка малих розмірів знову популярна. Її використовують як декорацію для створення яскравих акцентів в інтер’єрі.

У дизайні малих форматів переважають геральдичні візерунки, а також новинки з геометричними малюнками. На одну плитку поміщають кілька фігур різного кольору, що дозволяє викладати різноманітні геометричні комбінації для декоративних килимів і акцентних стін.

Хоча виробники малих форматів наслідуючи натуральний тренд намагаються використовувати стримані відтінки, яскраві кольори, властиві іспанським керамічним традиціям, залишаються. Особливо помітно це було на стенді Equipe. У нову яскраву колекцію Artisan бренд включив 10 відтінків: синій, рожевий, червоний, жовтий, зелений та інші. Така плитка виглядає класно, і за словами виробників, користується популярністю.

 

Керамограніт перемагає глину

Червону глину поступово перестають використовувати як сировину для плитки. Плитку великих розмірів виготовляють виключно з керамограніту, що суттєво збільшує можливості її експлуатації.

Навіть фабрика Mainzu, відома коронними малоформатними дизайнами саме з червоної глини, на Cevisama 2019 представила плитку з керамограніту. Це дозволило розширити зону використання кераміки фабрики, яку тепер можна класти на підлогу не тільки в місцях невеликого проходження, але й в кафе, громадських закладах тощо.

 

Тонка плитка стає зручнішою

Бренд тонкого керамограніту Coverlam добре підготувався до виставки, і вкотре підтвердив статус інноваційного. По-перше, вразивши появою мозаїки з тонкої плитки в рамках колекції Brunno. Ця мозаїка складається з трьох неправильних шестикутників і нагадує шкіру дракона, що в масі створює цікавий візуальний ефект.

По-друге, в асортименті Coverlam з’явилося дві нові колекції в мармурі.  Marquina - ефектний чорний мармур з білими прожилками. Це фактично збільшений формат відтінку Marquina з колекції Marmorea від Grespania, який став настільки популярним, що бренд вирішив створити окрему колекцію такого ж кольору.

Nero Ardi - теж чорний мармур, однак вже з більш тонкими немов павутинка прожилками. Колекції мають розкішне глянцеве покриття, у якому можна розгледіти все практично, як у дзеркалі.

І головне, Coverlam тепер виготовляють і в зручних форматах 60х120 см, 50х100 см, 100х100 см та 120х120 см. Це дозволяє користуватися тонкою плиткою тим, хто остерігається таких великих форматів як 120х360 см, адже працювати і транспортувати менші формати простіше.

 

Лаконічна інтерпретація золота

Тенденція до використання золотих та бронзових елементів, яку можна було помітити на Cersaie 2018, на Cevisama 2019 розширилася. Крім фризів, з’явилися декори із золотим напиленням. Нову колекцію мозаїки під золото представив бренд Vidrepur. Цікаво, що виглядає нова інтерпретація золота в кераміці елегантно, і зовсім не вульгарно.

 

Підсумуємо:

  • Продовжується тенденція до збільшення формату. На виставці фабрики представили нові формати колекцій з текстурою дерева та інші. Бренд тонкої великоформатної плитки Coverlam створює більш традиційні і зручні формати.
  • У списку трендів залишається імітація мармуру, дерева та каменю. Бренди надають перевагу переважно натуральним кольорам, хоча і пробують експериментувати, вводячи, наприклад, червоні прожилки в мармур.
  • З’являються нові колекції в моноколорі. Однотонна плитка знову стає популярною і затребуваною.
  • У дизайні малих форматів найпопулярніша геометрія яскравих кольорів.
  • Деякі бренди експериментують із золотими елементами у плитці.
Керамічна плитка Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~5хв. 2234 12.02.2019 10:33

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.