(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Cersaie 2019: яка плитка буде актуальною в новому сезоні

Вікторія Бубир, Product Manager | Світлана Лаврова, Product Manager | Олена Литвиненко, Head of Product Department
~5хв. 720 16.10.2019

Якщо хочеш знати все про модні тенденції в керамічній плитці, вирушай на виставку Cersaie в Італію. Прямий імпортер Etalon добре знає цю істину, адже саме на цій події кращі світові виробники кераміки презентують нові колекції, а ми обираємо ексклюзивні новинки для нашого асортименту. Якою ж буде керамічна плитка в наступному сезоні? На Cersaie 2019 ми помітили п’ять яскравих трендів.

 

Сміливий мармур

Будемо відверті, імітацією натурального мармура зараз вже нікого не здивуєш. Відомі сорти багато разів відтворили у всіх можливих форматах, зрізах і відтінках. Цього ж року почалася нова “мармурова хвиля”: тепер або імітують надзвичайно рідкісні породи мармуру (наприклад, персидський травертин, турецький мармур, як у Pamesa) або переосмислюють натуральну фактуру, вигадуючи неочікувані дизайни. 

Новинка від Pamesa - колекція Illusion, що імітує турецький мармур 

 

Основною тенденцією Cersaie 2019 стало повернення кольору. Вона відобразилась й на мармурі. Блакитні, червоні, зелені прожилки  - часом дизайни балансують на межі фьюжна. Можливості друкування на кераміці з кожним роком покращуються, тому такий малюнок виглядає дуже реалістично, об’ємно і надзвичайно ефектно. 

Яскравими дизайними приваблюють і дивують, але вони більше підходять для створення акцентів, а в якості бази використовують більш повсякденний традиційний мармур. Мармурову фактуру демонструють переважно на великому форматі, адже так малюнок виглядає найбільш виграшно.

Зелений мармур в дизайнерській колекції Policroma від Cedit

 

Деякі фабрики залишаються вірними натуральному стилю. Наприклад, іспанський виробник Grespania пропонує дизайни під мармур, максимально наближені до природних. Їхня перевага - досконала передача малюнку. Нові колекції в більш звичних форматах вийшли під власним брендом, а ті ж дизайни у великоформатних слябах - в лінійці Coverlam, що дозволяє легко комбінувати плитку, зменшуючи кількість підрізки.

Більш активно на нові дизайни виробники почали надихатися фактурою травертина. Найпопулярніший - малюнок поздовжнього розрізу каменю  (vein cut). Якщо раніше травертин пропонували в досить ефектних дизайнах, то тепер він стає більш домашнім. Нові колекції можна сміливо використовувати в житлових приміщеннях як базу, а не тільки як акцент. 

 

Повернення металу

Разом з кольором в дизайн плитки цього року повернувся метал. Виробники продемонстрували інший погляд на втілення цієї фактури. Прийнято вважати, що метал - це щось дизайнерське, провокаційне, однак тепер його текстуру намагаються зробити більш спокійною. Малюнки досі роблять переконливими, але вже без надмірної агресії. Навіть традиційна фактура під кортенову сталь виглядає більш повсякденно. 

Одомашнення металу можна було простежити навіть у способі презентації матеріалу на стендах. Ми звикли, що метал - це в першу чергу ознака лофту, проте на виставці його показала в класичних інтер’єрах поряд з мармуром, каменем і текстилем.

Нова металева колекція Cadmiae від Pamesa

 

Фактура терраццо

Ще один дизайн, який неочікувано увірвався в керамічну стихію - терраццо. Колекції з фактурою терраццо підготували практично всі фабрики. Його показали різним: від класичного венеціанського до абсолютно новаторського, з неочікуваними поєднаннями кольорів, дрібними і великими елементами. Усе це втілилося у плитці традиційних розмірів, малих форматах, великих слябах і навіть гексагонах. 

Плитка з колекції Medley від Ergon 

 

Зустрічалося багато імітацій каменю Ceppo di Gré, який часто плутають з терраццо. До речі, якщо раніше усі захоплювалися появою дизайнів під онікс чи травертин, то цього року учасників виставки вразив саме камінь. Окрім фактури сланцю, яку використовують переважно на великих об’єктах і для підлоги, з’явилося багато колекцій настінної плитки з красивим домашнім дизайном в зручних форматах - 30х90, 25х75 см тощо. Особливо вразили новинки фабрики Grespania.

Новинка під камінь Artic від іспанського виробника Grespania

 

Моноколори і флористика

Фабрики пропонують значно ширші палітри моноколорів - 10-15 відтінків, є пастельні і яскраві кислотні. Цікаво, що деякі виробники створили однотонні дизайни плитки не тільки в рамках окремих колекцій, але і як доповнення до інших дизайнів. Наприклад,  як в колекції Jubilee від Pamesa.

Однотонні гексагони пропонують поєднувати з бетоном і терраццо в колекції Jubilee від Pamesa

 

Продовжується тематика флористики, започаткована минулого року. На плитці зображають квіти, листя, траву, різні екзотичні рослини. Дуже красиво виглядають флористичні мотиви на великих плитах. Наприклад, бренд Ragno у колекції Maiora випустив сляби 120х240 см з квітами, що на стіні дуже нагадують шпалери.

Плитка з колекції Maiora від Ragno 

 

Нові формати

Розміри плитки досі ростуть. Кераміка 80х80 та 90х90 см - вже не рідкість, а musthave в будь-якій колекції керамограніту. Усе частіше в асортименті фабрик з’являється формат 90х180 см. Крім того, потроху починає збільшуватися плитка під дерево: на багатьох стендах помітно дошки 25х150 см. Новий формат ввела іспанська фабрика Equipe - шеврон 9х36 см. 

Підхід до малоформатної плитки, до речі, також поступово змінюється. Якщо раніше малий формат позиціонували як матеріал для акцентування чи декорування, то зараз - це повноцінна база, яку пропонують комбінувати з іншими форматами і дизайнами. 

 

Підсумуємо

Керамічні тренди Cersaie 2019:

  1. Плитка під мармур стає сміливішою. Фабрики створюють колекції з прожилками червоних, зелених, синіх та інших кольорів або відтворюють рідкісні породи мармуру.
  2. Метал повернувся в перелік фаворитів і став домашнім. Його пропонують поєднувати з мармуром, деревом та каменем, використовуючи не тільки в лофті чи гранжі, а й в більш традиційних інтер’єрах.
  3. Терраццо - найпомітніший тренд нового сезону. У моді усі варіанти цієї фактури: з дрібними і великими елементами, різнокольорова і природних відтінків, у всіх можливих форматах.
  4. Більше моноколору і флористики. Однотонна плитка будь-якого відтінку виглядатиме актуально як база, і як доповнення до плитки з іншими фактурами. Стримані флористичні малюнки стануть чудовим декором.
  5. Великий формат продовжує з’являтися в колекціях все більшої кількості виробників (80х80 та 90х90 см - тепер musthave).

 

Керамічна плитка Вікторія Бубир, Product Manager | Світлана Лаврова, Product Manager | Олена Литвиненко, Head of Product Department
~5хв. 720 16.10.2019 16:25

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.