(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

Araldica: італійська плитка від художника Федеріко Пепе

Анастасія Гаркавюк, Content Manager | Світлана Лаврова, Product Manager
~5хв. 118 31.10.2019

Талановитість італійців поза запереченнями. Вони є законодавцями моди не лише в фешн-індустрії, а й в кулінарії, архітектурі, дизайні меблів, облицювальних матеріалів, декору, техніки та образотворчому мистецтві. Погляд на керамічну плитку як на мистецтво ще одна інновація італійців, яку виробник Florim вирішив відродити в лінійці Cedit, де авторами колекцій керамограніту стали митці. 

Плитка з колекції Araldica за дизайном Федеріко Пепе

 

Cedit — мистецька революція в кераміці

Історія Cedit починається в 1947 році з виробництва глазурованої плитки, яке до 70-х років об’єднало навколо себе відомих митців. Здатність поєднувати якісне виробництво з унікальним дизайном ключова якість бренда. Під його іменем були створені перші колекції керамічної плитки за дизайном професійних архітекторів та художників. Революційність підходу полягала в тому, що митці дивилися на стіни будинків як папір для ескізів, де плитка мала стати втіленням дизайнерської свободи, оживити інтер'єр. 

Продукція Cedit розповідає про досконалість італійської креативності, про смак, і про властивий ручній роботі характер кращих виробництв Італії. Відродити бренд у наш час вирішила італійська фабрика Florim, відома у світі своїм дизайнерським підходом до виготовлення плитки. 

Видатні діячі сучасного італійського дизайну і мистецтва, дизайнери, архітектори і художники використовують потенціал плитки великих форматів, щоб показати цей матеріал в новому прочитанні. Погляд на керамічну плитку як на твір мистецтва, спільний для Cedit і Florim, втілився в розробці авторської колекції Araldica. 

 

Araldica — дизайнерська колекція з історією

Колекція Araldica розробка італійського художника Федеріко Пепе, відтворює багатогранний творчий досвід митця. Пепе працює у персональному стилі, який стирає ідеальні кордони між мистецтвом, рекламою і дизайном, і кваліфікує його як художника, видавця, діяча культури, дизайнера і креативну особистість взагалі.

Італійський художник Федеріко Пепе

 

Ідея колекції

Araldica це симбіоз контрастів, графічного елементу, який зображує свого роду герб, звідки і походить назва колекції (araldica італ. геральдика) , і натхнення, навіяного темою мармурового паперу. 

 

“Колекція пропонує ідею боротьби, зіткнення чогось дуже жорсткого, строго визначеного і мінливого мармурового паперу, який повинен бути абсолютно вільним”. Федеріко Пепе

 

На створення колекції автора надихнула техніка мармурування. Свою назву вона отримала через схожість на фактуру природного мармуру, де малюнок завжди ефектний, неочікуваний і неповторний. “Мистецтво хмар” так мармурування називали в Персії і Туреччині, а масово ним почали займатися в XVII ст. в Європі, передусім у Франції, для виготовлення форзаців і кришок переплетів у книжках. 

Приклад форзацу книги з мармурового паперу

 

Техніка мармурування доволі проста. У ємність набирають воду і розбризкують на неї фарби хаотично або у певній послідовності, а потім шилом або кісточкою створюють малюнок. Від того, які візерунки на воді створить автор, який задасть ритм, залежить фінальний твір. Щоб перенести зображення на папір, на воду кладуть чистий аркуш, який вбирає фарбу, малюнок залишається на папері.

Кожна така робота унікальна, адже неможливо передбачити як поведе себе фарба на воді. Подібним способом ще створюють живопис в техніці ебру, яка з’явилася в XV в Центральній Азії.  

Для художника взаємодія одночасно з фарбою і водою своєрідна медитація. Імпровізаційний характер мармурування, різноманіття малюнків і кольорів щоразу формують неповторне живописне полотно, візерунки не повторюються, а сміливий ритм і виникнення спонтанних пейзажів пробуджують уяву. 

 

Втілення на керамограніті

Колекцію Araldica неможливо назвати просто плиткою це художній витвір, картина на керамограніті. Федеріко Пепе розробив чотири графіки мармурового тла (база) Corallo, Blu, Grigio, Azzurro вкриті розводами яскравих фарб, які гіпнотизують і заворожують, адже неможливо передбачити напрям візерунку і зрозуміти його логіку. Враження підсилює розмір плит 120х240 см та блискуче глянцеве покриття. 

Варіанти графіки в колекції Araldica, відтінок Azzzuro

Декор є у двох варіантах Blasone та Triangolo, у яких хаотичне барвисте тло поєднується з контрастними емблемами: у вигляді щита і у формі пісочного годинника, що складається з двох рівносторонніх трикутників. 

Щоб створити навмисний контраст, Федеріко доповнив колекцію плиткою Cemento, яка відрізняється повною нейтральністю сірих відтінків цементу. Ці дизайни протиставляються психоделічним кольоровим слябам. Відтак, митець створив палітру матеріалів з різною тональністю, чим дав колекції ще більше потенціалу для експериментів.

Плитку Araldica виготовляють промислово-ручним шляхом. Це керамогранітні сляби, які після випалу додатково декорують (фарбують) вручну. Ця технологія дозволяє отримати яскраві кольори, але матеріал підходить лише для укладання на стіну.

Відтінок Grigio

Підсумуємо 

Бренд Cedit демонструє погляд на кераміку як на арт-об’єкт. Колекція Araldica витвір мистецтва, що втілює ідею італійського митця Федеріко Пепе контраст свободи мармурового паперу та строгості геральдичних символів. Це матеріал з вау-ефектом, а не просто облицювальний керамограніт, який перетворить приміщення, наділивши його новими смислами та енергіями. Кераміка для цінителів сучасного мистецтва, сміливців та експериментаторів, які прагнуть створити простір з філософією.
Подивитися наживо і замовити великоформатний керамограніт Araldica можна шоурумі прямого імпортера Etalon на б-рі Лесі Українки, 20 або в нашому інтернет магазині.

 

Керамічна плитка Анастасія Гаркавюк, Content Manager | Світлана Лаврова, Product Manager
~5хв. 118 31.10.2019 12:21

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.