(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

7 нюансів, про які треба пам'ятати під час вибору керамічної плитки

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 2887 22.07.2019

Під час вибору керамічної плитки необхідно враховувати більше, ніж може здатися на перший погляд. Дизайн, формат … думаєте, цього достатньо? Інколи помилки виявляються вже в процесі  укладання, або навіть в під час встановлення меблів. Про що потрібно пам’ятати, обираючи керамічну плитку, читайте в нашій статті. 

 

1. Формат плитки

Щоб не наробити помилок, у першу чергу, потрібно знати параметри приміщення, в якому йде ремонт. Інколи люди не звертають увагу на розміри плитки, концентруючись на дизайні. Однак, якщо ви хочете, щоб ваш інтер’єр виглядав цілісно і красиво, краще усе продумати заздалегідь.  

Потрібно підібрати формат плитки так, щоб підрізки було мінімум. Наприклад, якщо ширина стіни 120 см, то краще взяти дві плитки по 60 см чи одну з шириною 120 см, аніж три по 50 см, і одну обрізати. 

Варто також розрахувати кількість плитки. Купувати її потрібно з невеликим запасом, адже в процесі монтажу плитка може випадково пошкодитися і потрібна буде заміна. У середньому потрібно брати 7-15% відсотків прозапас.  

Зважте на те, що розмір плитки може відрізнятися від заявленого виробником чи продавцем. Можлива похибка в межах кількох міліметрів, тому що під час випалу за високої температури передбачити поведінку матеріалу на 100% неможливо. Якщо у вас кожен міліметр на рахунку, краще обрати ректифіковану плитку - її краї обрізаються вже після випалу, а отже, розміри більш чіткі і правильні. 

Економите простір або дратують шви? Оберіть тонкий керамограніт, який має товщину менше 5 мм. Невелика товщина дозволяє легко покласти плитку, а завдяки великому формату, - швидко облицювати великі ділянки поверхні. Таку плитку можна класти навіть поверх іншої, не “вкравши” дорогоцінні сантиметри простору. 

Колекція великоформатної плитки Coverlam Calacata

 

2. Призначення плитки

Обираючи плитку, потрібно чітко розуміти її призначення, тобто, на яку поверхню (куди) вона буде викладатися: підлогу чи стіну. 

Часто люди навіть не підозрюють про розмежування плитки за призначенням. Однак цей критерій дуже важливий. Під час виготовлення плитки для стіни виробники орієнтуються більше на декоративні характеристики матеріалу, аніж на зносостійкі. Вона зазвичай має цікавіший дизайн, глянцеве або поліроване покриття з привабливими блиском, може бути рельєфною.  

Плитка для підлоги міцніша за настінну. Аби служити якомога довше, вона відповідає наступним критеріям:

  • зносостійка: малюнок на такій плитці не витирається, що важливо, адже плитка на підлозі постійно зазнає впливу нашого взуття, важких предметів, і бруду
  • неслизька: у плитки для підлоги неслизька поверхня, тому вона переважно матова
  • міцна: плитка для підлоги міцніша за плитку для стіни, тому найчастіше вона має більшу товщину

 

3. Покриття плитки

Існує чимало видів покриття плитки, однак основні і найбільш поширені з них - глянцеве і матове. 

Перевага глянцевої плитки в її привабливому вигляді. Завдяки блиску і дзеркальному ефекту, вона робить приміщення візуально більш просторим, виглядає ефектно і урочисто. Однак є інший бік медалі: на глянці помітно найменші забруднення, розводи і подряпини. Навіть бризки води залишають сліди. Крім того, така плитка не підійде для облицювання підлоги в місцях з підвищеною вологістю, адже вода робить її слизькою. У жодному разі не використовуйте глянцеву плитку для підлоги на відкритих терасах чи ганках. Зимова ожеледиця зробить покриття небезпечним.

У матової плитки текстура більш шорстка. Світло вона не відображає, тож не допоможе скоригувати візуальне сприйняття простору. Проте, приємна фактура матової поверхні зробить атмосферу в кімнаті більш спокійною. До того ж,  пил, розводи, сліди бризок тощо на ній не такі помітні, а отже догляд буде простішим. Матову плитку рекомендують викладати на підлозі, особливо на кухні, у ванній, чи інших кімнатах, де присутня вода. 

Плитка з глянцевим покриттям з колекції Quorum від Colorker

 

4. Розмір приміщення

Якщо ви обираєте плитку для приміщення великої площі, краще утриматися від використання малоформатної плитки у великих обсягах. Значна кількість швів візуально різатиме простір, тому він здаватиметься перевантаженим. Плитку невеликого розміру можна використати для оформлення акцентної стіни чи окремої зони. Великоформатна ж плитка, навпаки, допоможе підкреслити масштаби кімнати. 

У малому приміщенні вдало виглядатиме як великоформатна, так і малоформатна плитка. Однак, вибираючи базову плитку малого формату, краще надати перевагу спокійним кольорам, а яскраві відтінки використати для акцентування. Якщо ви вирішите вибрати великоформатну плитку, зверніть увагу на її розміри, щоб уникнути значної порізки. 

 

5. Якість поверхонь в приміщенні

Якщо покриття в кімнаті, для якого ви обираєте плитку, не дуже рівне, це також впливатиме на вибір. Приховати незначні дефекти буде легше, використавши малоформатну плитку. Простіше буде і контролювати рівність укладки. Якщо стіни дійсно дуже криві, краще попередньо вирівняти поверхню. 

Для облицювання криволінійної поверхні, наприклад, колони чи основи напівкруглої ванної, ідеально підійде мозаїка, адже її маленькі сегменти наклеєні на гнучку сітку.

Якщо вам пощастило, і стіни в приміщенні рівні, підійде плитка будь-якого розміру. 

Колекція Carrara від Equipe

 

6. Вартість роботи майстра 

Якщо ремонт здійснюється в рамках обмеженого бюджету, обов’язково врахуйте вартість роботи плиточника, адже вона теж залежить від типу і формату плитки.

Особливо уважно варто поставитися до вибору плиточника, якщо ви вибрали плитку неправильної форми, рельєфну або великого формату. По-перше, не всі майстри вміють обходитися з нестандартними матеріалами. По-друге, вартість укладки такої плитки обійдеться дорожче.

Залежить ціна і від того, наскільки нестандартною має бути сама укладка. Якщо ви вибрати плитку у форматі дошки і хочете викласти її ялинкою, це коштуватиме дорожче за укладку традиційним способом.

 

7. Розташування меблів 

Розташування меблів та інших предметів у приміщенні впливає на вибір плитки. Наприклад, якщо ви обираєте кераміку для ванної, краще уникати яскравого вираженого рельєфу в зонах, де розташована рушникосушка,  змішувачі, чи вмонтована в стіну кнопка зливу. Зробити непомітні отвори в такій плитці і замаскувати їх потім буде дуже складно. 

Продумайте заздалегідь розташування меблів в кімнаті. Краще не використовувати плитку з рельєфом у зонах, де меблі мають щільно прилягати до стіни.

 

Підсумуємо

Отож, обираючи керамічну плитку, потрібно врахувати:

  • формат плитки: потрібно заздалегідь розрахувати кількість плитки, і вибрати формат, який можна викласти з мінімумом підрізки
  • призначення: плитка для підлоги і для стіни має різні властивості й характеристики
  • покриття плитки: для підлоги краще вибирати матову або сатинову, адже вони неслизькі, а для стіни - глянцеву чи поліровану
  • розмір приміщення: плитка малого розміру на великих площах перевантажує простір
  • якість поверхні: якщо стіна не ідеально рівна, зупиніться на невеликому форматі, або попередньо вирівняйте поверхню
  • майстер: чим нестандартніша кераміка, тим дорожчі послуги плиточника

 

Обирайте трендову і якісну керамічну плитку з Іспанії та Італії в нашому інтернет-магазині або в шоурумі на бульв. Лесі Українки, 20.

Обрати плитку

Керамічна плитка Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~6хв. 2887 22.07.2019 15:18

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.