(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru

7 фраз, які не варто говорити дизайнеру

Юлія Шевченко, 3D дизайнер
~4хв. 1327 30.11.2018

Дизайнер і клієнт - люди з різних творчих площин. Від того, наскільки добре ці двоє зрозуміють один одного, залежить успіх майбутнього інтер’єру. Але дійти консенсусу вдається не завжди. Як знайти спільну мову, і чого точно не варто говорити: коротка інструкція по спілкуванню з дизайнером - нижче.

 

1. Хочу бути в курсі всіх деталей

Перше, що варто усвідомити: ви наймаєте дизайнера інтер’єру, щоб він допоміг вам облаштувати оселю. Це означає, що ви вже усвідомили, що самотужки не впораєтеся. Тож постарайтеся йому довіряти, як довіряєте лікарю чи сантехніку. І не забувайте, що спеціаліст й сам зацікавлений в тому, щоб кінцевий результат вас повністю влаштував.

Ситуація, коли замовнику не подобається жодна із запропонованих ідей, не завжди свідчить про погану роботу дизайнера чи надмірну вибагливість клієнта. Найчастіше це - просто неспівпадіння людей. Навіть найпопулярніший і найтитулованіший дизайнер може не підійти вам за характером. Спробуйте ще до підписання договору і початку роботи переконатися, що дизайнер є “вашою” людиною. Тобто, має схожий темперамент і смак, подобається вам візуально, приємний в спілкуванні.

З людиною, яка викликає у вас позитивні емоції, легше знайти спільну мову. Бажання постійно перевіряти і слідкувати не виникатиме. Як визначити, наскільки дизайнер підходить саме вам? Під час особистої розмови. Проведіть кілька зустрічей з різними спеціалістами, і зробіть вибір, спираючись на відчуття.

Коли ви визначилися зі спеціалістом, старайтеся не проявляти недовіру в дрібницях. Звісно, стан і етапи проекту повинні викликати у вас цікавість, однак не перестарайтеся. Своєю недовірою і настирливістю ви можете вбити натхнення дизайнера. Дизайнер - це творець, а не пензель у ваших руках. Він краще розуміється в питаннях колористики, ергономіки, облицюванні тощо. Зазвичай дизайнери - досвідчені люди, які знають про найновіш тенденції і технології в дизайні.

Щоб уникнути непорозумінь, ще до початку роботи поставте рамки. Наприклад, якщо ви хочете не ліжко, а диван, скажіть про це дизайнеру одразу.

 

2. Навіщо вам знати, який я ношу одяг?

Щоб призначити правильне лікування, лікарю потрібно визначити симптоми і встановити діагноз. Так само і дизайнеру для того, щоб зрозуміти, який інтер’єр підійде вам, потрібно розуміти ваші побажання і вподобання.

Не дивуйтеся, якщо він ставитиме вам питання, які на перший погляд не мають ніякого стосунку до ремонту. Наприклад, поцікавиться, які ваші улюблені країни, інтереси чи хоббі, як ви проводите вихідні з сім’єю, чи якому одягу надаєте перевагу. Вся ця інформація необхідна, щоб створити проект, який на 100% сподобається усім членам родини.

Наприклад, знаючи ваші смаки в одязі, дизайнеру легше буде обрати стиль інтер’єру і текстури для м’яких меблів чи фурнітури. Якщо ви любите носити зручні м’які светри з джинсами, то скоріше за все вам сподобаються затишні натуральні інтер’єри в стилі хюге чи скандинавському. Надаєте перевагу сучасному неординарному вбранню? Очевидно, ви більше вподобаєте футуристичний чи модерністичний дизайн.

 

3. Ви пропонуйте, а там побачимо

Не кидайтеся з крайності в крайність. З одного боку не варто набридати дизайнеру численним запитаннями, а з іншого,- не потрібно й повністю віддавати йому віжки правління. Говорити “Я повністю покладаюся на ваш смак” не зовсім правильно. В інтер’єрі будете жити ви, тому розумно зробити його максимально зручним і приємним саме для вас.

На зустріч з дизайнером не обов’язково приходити з повним розумінням того, яким ви хочете бачити свій інтер’єр. Однак варто принаймні розуміти, навіщо ви взагалі вирішили звернутися до спеціаліста. Причиною може бути прагнення наслідувати модні тенденції, брак часу, щоб займатися цим самостійно, а можливо ви маєте глобальнішу мету - змінити своє життя, почавши з інтер’єру. В будь-якому разі усвідомлення вашої мотивації дуже допоможе дизайнеру.

Перед зустріччю з дизайнером, постарайтеся подумати про те, чого вам точно хотілося б, а що категорично не подобається. Погортайте журнали, подумайте, які функції мають бути враховані у новому інтер’єрі.

 

4. Мені нічого не подобається

Повне заперечення - не метод. Можливо, на перший погляд ідеї креативщика здадуться вам занадто сміливими чи незвичайними. Однак не заперечуйте їх із самого початку. Спробуйте уявити себе в запропонованому інтер’єрі, пофантазуйте, як ви будете готувати на новій кухні, або читати в кріслі книгу. Довіртеся дизайнеру, адже він має досвід і знає про тренди в інтер’єрі більше.

Усі творчі люди дуже гостро реагують на критику, особливо радикальну. Однак це не означає, що ви повинні мовчати. Навпаки, говорити, що вам не подобається, можна і потрібно. Тільки старайтеся не характеризувати ідеї негативно, а пояснювати свою позицію. Наприклад, не “Що це за жахливий могильний колір?”, а “Мені здається, що цей колір занадто темний. Він викликає не дуже приємні емоції. Можливо, спробувати світліший відтінок?”. Критика повинна бути конструктивною.

 

5. Зроби цю стіну персиковою!

Коли ви приходите до стоматолога, то навряд підказуєте йому, який інструмент потрібен і як вводити анестезію. Ви обираєте спеціаліста і довіряєте йому вирішення проблеми. Не потрібно повчати дизайнера, адже він знає більше про дизайн, його емоційну складову і принципи поєднання відтінків, фактур і текстур.

Не вказуйте як, а поясніть, що б ви хотіли мати в результаті. Наприклад,  “Зробіть цю стіну персиковою!” - неправильно, а “Хотілося б, щоб кімната була світлою і теплою” - правильно. Найімовірніше, професіонал запропонує варіант вирішення, в рази кращий за ваш.

 

6. Чому так дорого?

Давайте зізнаємося, що коли ми уявляємо роботу дизайнера, в голові виринають намальовані аквареллю ескізи та зразки тканин і шпалер. Тим не менше, майже ніхто не враховує іншу, не таку творчу грань цієї професії. Щоб розробити проект, дизайнер повинен володіти навичками художника, керівника, організатора, психолога, знати технічні нюанси.

Дизайнер - це така ж професія, як лікар або вчитель. Професійні дизайнери обов’язково мають профільну освіту (мінімум - закінчення профільних курсів, максимум - диплом про вищу освіту). Крім того, щоб бути в курсі останніх тенденцій інтер’єрної моди, дизайнери часто їздять за кордон на професійні виставки, які також коштують грошей. Справжній майстер своєї справи має володіти великими обсягом знань про освітлення, матеріали, тенденції, моделювання, креслення.

В обов’язки дизайнера входять обмір приміщення, розстановка меблів, план електрики, план підлоги і стелі. Якщо говорити про творчий аспект, то він в найбільшій мірі реалізується під час створення ескізного проекту. Це концептуальне рішення інтер’єру, яке включає вибір стилю, кольорів, декору, та інших елементів. Коли ескізний план буде остаточно узгоджений, дизайнер починає готувати план креслень з усіма технічними даними, на яку спиратиметься будівельна бригада під час ремонтних робіт, щоб втілити задумане. Безперечно такий обсяг роботи має бути належно оплачений.

 

7. Навіщо вам стільки часу? Що там робити?

Аби виконати все те, про що ми писали вище, потрібен час. Розробка дизайн-проекта - питання не однієї години і навіть не одного дня. Чого тільки варті планування проведення комунікацій. Від їх розташування залежить, наприклад, де будуть стояти меблі або душова кабіна, якщо йдеться про ванну кімнату. Важливо також підібрати облицювальні матеріали, фурнітуру, декор. Продумати, як втілити нове планування чи які кольори використати, щоб і замовнику сподобалося, і виглядало стильно. Дивлячись на візуалізацію проекту, ви хочете бачити кінцевий результат і розуміти, як виглядатиме готовий інтер’єр.

 

Підсумуємо:

  • щоб робота з дизайнером приносила задоволення, постарайтеся знайти спеціаліста, який буде близьким вам за характером, приємним у спілкуванні
  • йдіть на контакт з дизайнером і не дивуйтеся, якщо він ставитиме вам на перший погляд дивні запитання - ця інформація потрібна йому для створення портрету вашої родини, щоб облаштувати для вас максимально комфортну обстановку
  • ваша участь в процесі створення дизайн-проекту має бути помірною, не варто бути надто настирними, або надміру пасивними: дизайнер сам цікавитиметься вашою думкою, коли це буде необхідно
  • висловлюючи своє враження від ідей дизайнера намагайтеся бути конструктивними, не вказуйте як працювати спеціалісту, а поясніть, що ви хочете бачити в результаті, які емоції прагнете відчувати в новому інтер’єрі
  • робота дизайнера - це тривалий, відповідальний і багатоетапний процес, який вимагає великої бази знань, творчої і фізичної енергії; тому вона має достойно оплачуватися
Дизайн Юлія Шевченко, 3D дизайнер
~4хв. 1327 30.11.2018 14:36

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Дизайн»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.