(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

5 причин обрати плитку малих форматів

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~8хв. 801 14.08.2019

Плитка малих форматів, здається, ніколи і не виходила з моди. Нові дизайни міні-кераміки продовжують регулярно з’являються в асортименті кращих фабрик Іспанії та Італії, щороку викликаючи захват учасників міжнародних керамічних виставок Cersaie та Cevisama. Чому ж невелика плитка користується такою популярністю, дізнаємося зі статті.

 

1. Колоритний дизайн

Малу плитку, в першу чергу, люблять за неординарні самобутні дизайни. Теплу атмосферу, яку надає оселі цей матеріал, неможливо замінити або сплутати з чимось іншим. 

 

Моноколори

Поширений тип плитки малого формату - моноколор, коли її фарбують в один колір без використання додаткових декоративних ефектів і малюнків. Цей матеріал дуже зручний стилістично, оскільки може доповнити практично будь-який інтер’єр. Особливо популярний класичний білий “кабанчик”, або “метро” - невелика прямокутна плитка з опуклою формою. 

Іспанські виробники не були б собою, якби не вигадали, як удосконалити, здавалося б, звичайний моноколор. Вони надають плитці неоднорідного забарвлення. Цю фішку пропонує, наприклад, іспанська фабрика Equipe. Дивлячись на кераміку з таким дизайном, здається, що її фарбували вручну, оскільки десь колір більш насичений, а десь - світліший. У результаті на поверхні утворюється полотно, яке грає неймовірними відтінками. Досягти цього ефекту вдається завдяки великій варіативності дизайнів плитки, коли в рамках однієї колекції розробляють не один, а одразу кілька малюнків.

Варіативний дизайн плитки Artisan Equipe

 

Гідравліка, візерунки, орнаменти

Ще один поширений дизайн - плитка з гідравлікою, візерунками та орнаментами, яка нагадує майоліку - пращурку сучасної малоформатної плитки. Особливо вдало вона підходить для укладання на підлозі або на стіні в якості своєрідного декоративного панно. З плитки з гідравлічним малюнком часто створюють керамічні килими або зонують приміщення.  Пасуватиме ця барвиста кераміка інтер’єрам в стилі печворк, прованс.

Плитка Calabria Mainzu в дизайні майоліка 

 

Зістарення

Класичний спосіб імітувати вражений часом матеріал - покриття кракелюр, що відтворює потріскану глазур. Численні маленькі тріщинки надають кераміці цікавого вінтажного вигляду. 

Щоб зробити плитку зістареною, її краї затемнюють, або навпаки, роблять середину виробу світлішою, що створює ефект стертої глазурі. Така плитка чудово виглядає в інтер’єрах стилів прованс, обшарпе, вінтаж та інші. 

Досить поширений дизайн, що імітує ручну роботу. Складається враження, ніби на плитці залишаються сліди пальців майстра. Інтер’єри з такою керамікою, як теплий привіт з минулого, - надають приміщенню затишку і комфорту. 

Імітація ручної роботи в дизайні плитки Mallorca

 

Натуральні фактури

Не оминув сферу виробництва малих форматів і тренд на натуральність. Очевидний фаворит - мармур. Мода на цю фактуру прийшла з дизайну великоформатної плитки, де простежується справжній мармуровий бум. Найчастіше для міні-кераміки використовують малюнки класичних мармурів, наприклад, як калаката чи каррара. 

Малоформатна плитка під мармур Carrara

 

На другій сходинці в топі натуральних дизайнів - дерево. Особливо популярні “дерев’яні” колекції плитки у формі шевронів, адже ними можна замінити паркет, отримавши більш витривалу і надійну поверхню. Крім того, невеликий формат дає практично необмежені можливості для експериментів з розкладками. Наприклад, можна комбінувати одразу кілька форм плитки під дерево, складаючи їх в цікаві малюнки.

Плитка під дерево у формі шеврону та шестикутника Hexawood

 

2. Нестандартні форми 

Плитка малих форматів - скарб для всіх, хто полюбляє нестандартні матеріали. Окрім звичайної прямокутної чи квадратної, виробники створюють міні-кераміку різноманітних чудернацьких форм. Одна із найпопулярніших - шестикутник. Її укладають хаотично або в шаховому порядку, а використовуючи різні відтінки в рамках однієї розкладки, можна створити цікаві малюнки.

Не обійшлося і без плитки трикутної форми. Насичена палітра дозволяє експериментувати з кольоровими поєднаннями та способами виклейки. Ще один незвичайний формат - ромб, яким можна вертіти по-різному, щоб придумати цікаву розкладку. До речі, якщо поєднати кілька ромбів близьких відтінків, можна отримати навіть ефект 3D-зображення.   

Кухонний фартух з плитки Rhombus Equipe у формі ромба 

 

У асортименті іспанських та італійських фабрик є малоформатна плитка не лише у вигляді геометричних фігур. Виробники пропонують і більш складні дизайни. Наприклад, як луска чи інші вигадливі форми. Є ще 3D-плитка з опуклим малюнком. Такий дизайн дозволяє експериментувати з викладкою, і вибудовувати цікаві композиції за рахунок гри світла і тіні. 

Плитка-луска з колекції іспанської плитки Scale

 

3. Експерименти з викладкою

Завдяки компактному розміру, з міні-плиткою зручно працювати, і є багато способів укладання. А ще в рамках однієї розкладки можна використати одразу кілька кольорів, щоб створити оригінальний геометричний малюнок. 

Крім естетичної, плитка малого формату має функціональну цінність. Вона здатна візуально розширити простір невеликих кімнат. Перебуваючи в інтер’єрі з міні-керамікою, складається враження, ніби для облицювання використано дуже багато матеріалу, що візуально збільшує розміри приміщення.

Стандартна розкладка невеликої кераміки - горизонтальна без зміщення, коли плитки укладаються чітко одна над одною, а також горизонтальна зі зміщенням, що нагадує цегляну кладку, коли плитки в кожному наступному ряду зміщуються відносно попереднього.

Вертикальна розкладка малоформатної плитки Mallorca без зміщення

 

Більш оригінальна розкладка - вертикальна зі зміщенням і без. Принцип укладки тут той самий, що й при горизонтальній, однак плитки розміщують вужчим ребром донизу. Кераміка, укладена цим способом, на поверхні виглядає ефектно, і допомагає візуально видовжити простір.

Найскладніша з розкладок - діагональна, або ялинка, коли плитки укладаються на стіну чи підлогу під кутом 45° або 90°. Викладені таким способом плитки утворюють красивий візерунок, який ще й візуально розширює простір.

Діагональна розкладка плитки Metro візуально розширює простір малогабаритної кухні

 

4. Стильова універсальність 

Перевагою кераміки невеликого розміру є стильова універсальність. Композиції, представлені маленькими прямокутними плитками або ж багатогранниками, прекрасно впишуться як в просторі інтер'єри, так і в невеликі кімнати. Міні-формати, завдяки широкому вибору дизайнів,  добре виглядатимуть практично в усіх стилях:

  • лофт, де доцільною буде плитка зістареного вигляду з потертими краями та імітацією каменю, бетону, котто;
  • мінімалізм, якому пасуватиме лаконічний моноколор; 
  • печворк прикрасить барвиста плитка з візерунками та орнаментами;
  • арт-деко гармонійно доповнить прямокутна плитка “кабанчик”;
  • прованс стане ще затишнішим з плиткою малого розміру під кракелюр, та інші.

Малоформатна плитка під мармур Carrara у ванній кімнаті в стилі арт-деко

 

5. Іспанське коріння

Батьківщиною малоформатної плитки є Іспанія, яка давно визнана найкращою у виготовленні кераміки. Саме тут зародилася керамічна справа і з’явилися перші зразки плитки, які спочатку виготовлялися якраз в малому форматі. Керамічні традиції і досі відображаються в дизайні іспанської плитки, за що її, власне, так і люблять в усьому світі. 

Серед кращих іспанських фабрик є дві, які перевершують всіх у виробництві плитки малих форматів, - Equipe та Mainzu. Фабрика Equipe спеціалізується лише на виготовленні малоформатної плитки. Фішка її колекцій - яскрава палітра, а також дуже висока варіативність, про яку ми вже згадували вище. У асортименті виробника є моноколори, плитка з фактурами натуральних матеріалів, цікавою графікою, як традиційних та і нестандартних форм та форматів.

Кераміка Mainzu - це поєднання традицій старих майстрів із сучасними технологіями. Фабрика створює малоформатну плитку вже більше 50 років, і досі майже всі її колекції виготовляються з червоної глини. Особливість виробів Mainzu - впізнаваний колоритний дизайн з ефектами зістарення, котто, барвистими гв дусі майоліки. 

Колекція Catania від Mainzu 

 

Підсумуємо

Плитка малого формату - універсальний матеріал. Завдяки широкому вибору дизайнів, форматів і форм, її можна використати в інтер’єрі будь-якого стилю. Міні-кераміка створює в приміщенні особливу, не схожу ні на що інше, атмосферу затишку, теплоти і комфорту. Невеликий розмір дозволяє експериментувати з розкладками, створюючи унікальні візерунки, коригуючи сприйняття простору.

Найкращу малоформатну плитку роблять іспанці. Поєднуючи традиційний підхід до дизайну та інновації в виробництві, вони створюють колекції, які витривалі в експлуатації, і мають цікавий колоритний вигляд.

 

У нашому інтернет-магазині або шоурумі на більв. Лесі Українки, 20 ви можете підібрати малоформатну плитку іспанських та італійських виробників!

Дивитися

 

Керамічна плитка Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~8хв. 801 14.08.2019 14:15

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Керамічна плитка»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.