(050) 316-16-11
Зателефонуйте мені!
uk ru
Каталог товарів

10 років імпортеру: нове обличчя бренду Etalon

Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~5хв. 1449 26.04.2019

Цього року імпортер плитки Etalon святкує 10 років. Компанія входить в трійку найбільших дистриб'юторів керамічної плитки з Іспанії та Італії в Україні, та поставляє продукцію в більш ніж 300 салонів та магазинів різних регіонів.

Новий етап розвитку вирішили почати з ребрендинга - нової стратегії та позиціонування, остаточно відкривши своє обличчя кінцевим споживачам. Шоу-рум Prostіr у Києві перейменували в Etalon, оголосивши про старт змін, перша із яких - зміна фірмового стилю на нову більш свіжу і гучну.

Генеральний директор компанії Ярослав Кобзар та директор з маркетингу Олександр Кобзар розповіли, які зони турбулентності довелося пережити за ці роки, та які сюрпризи для клієнтів і партнерів готує Etalon вже зовсім скоро.

Ярослав Кобзар

- Якою була компанія на старті?  Що, на Вашу думку, допомогло потрапити в трійку найбільших  імпортерів плитки з Іспанії та Італії?

Ярослав: Оскільки я мав досвід роботи в холдингу, який займався виготовленням і дистрибуцією плитки, мені було добре відомо, що відбувається на ринку і чого він потребує.

На старті в компанії працювало близько 35 людей: 15 - в офісі, і 20 - на складі. Перший наш офіс знаходився на другому поверсі над складом. Через те, що приміщення складське, взимку бувало дуже холодно. Траплялося, що в санвузлах навіть вода замерзала.

Однак ми мали мету - працювати з більш цікавим продуктом, хотіли змінити підхід в роботі з дизайнерською плиткою. Так і вийшло.

Ми були першими в Україні, хто запропонував сервіс іншого гатунку. Мерчандайзинг, виготовлення і доставка рекламних панелей для слонів партнерів - те, що сьогодні є нормою на ринку, вперше дав клієнтам Etalon. Ми розробили стандарти входу в торгову точку. За рахунок цього продукція була найбільш яскравою, красивою. Це спрацювало, і з 2009 по 2014 рік компанія мала щорічний ріст по 50%.  

Олександр Кобзар

- Чому саме плитка з Іспанії та Італії? Більш доступна польська та українська кераміка теж досить популярна серед споживачів.

Ярослав:  Якщо найкращі автомобілі виготовляють в Німеччині, то найкращу плитку - в Іспанії та Італії.  Цей продукт завжди буде в ТОП-і. Фактично культура керамічної плитки була зароджена в цих країнах.

Олександр: Ми розуміємо, що для наших клієнтів, партнерів, дизайнерів та архітекторів найкраща пропозиція для їх проектів - першорядні брендові матеріали. А яка плитка може бути більш трендовою і якісною, ніж іспанська та італійська? Пропозиція іспанської та італійської плитки на ринку - це те, що у нас виходить робити найкраще, тому ми вирішили сфокусуватися і на цьому побудувати нашу нову маркетингову стратегію.

Ярослав: Ми не прагнемо продавати все і всім. Бути кращим в своєму сегменті - ось наша мета. Узяти, наприклад, бренд Porsche - найкращий серед суперкарів. Автівки цього бренду займають лише 0,4% ринку, але в своїй ніші - він перший. Ми хочемо бути як Porsche.

 

- У комунікаціях Ви часто наголошуєте, що Etalon є трендмейкером на ринку. Пам’ятаєте першу дизайнерську колекцію плитки?

Ярослав: Ми почали працювати з кращими міжнародними брендами, які були маловідомі на українському ринку.

Пам’ятаю свою першу поїздку на виробництво в Іспанію. Аби виглядати на рівні, взяв із собою білий костюм, білі туфлі, галстук. Усе це  разом із валізою успішно загубилося в аеропорту. Я був у паніці! Однак коли нас зустрів власник фабрики в футболці зі стразами і рваних джинсах та кросівках, стало зрозуміло, що тут все по-іншому. Зрештою на фабрику ми поїхали в футболках і шортах, які він же нам і купив.

Першим іспанським партнером була фабрика Pamesa.Ми одразу заявили, що хочемо працювати з найкращим і найдорожчим продуктом, який у них є.  Тоді в Україні продавали стандартні плитки 20х30 та 30х30, а ми привезли формат 20х60 см. Це була колекція Mood з червоної глини, на той час і на нашу думку це була мегатрендова колекція.

Олександр: Так, це був прорив для ринку. Etalon і зараз продовжує вводити колекції, які є цілковитим ексклюзивом для України. Нові формати, нові дизайни і технології - новинки від іспанських та італійських майстрів-дизайнерів ми презентуємо українським клієнтам першими. Таким чином і впливаємо на керамічну моду. З іншого боку важливо, що ми не тільки в комунікаціях говоримо про тренди, а і на діях можемо запропонувати трендові колекції в наявності в Україні.

 

 

- Чому вирішили змінити стиль саме зараз? Як створювалася нова айдентика?

Ярослав: Ми як компанія себе відчуваємо іншими. Коли хлопчик виростає, в нього з’являються вуса і борода. Він стає індивідуальністю.  Усі люди різні і мають різні погляди на життя. Так і Etalon. Ми повинні вирізнятися, і публічно заявляти на ринку, хто ми такі.  

Дизайнерське бюро підготувало шість варіантів фірмового стилю. Щоб обрати найкращий, ми провели опитування серед клієнтів. Запитали, що їм подобається найбільше, які кольори і шрифти асоціюються з креативом, затишком і комфортом.

 

Олександр: Фірмовий стиль бренда завжди залежить від ідеї компанії. Наше позиціонування - прямий імпортер плитки з іспанії та Італії. Айдентика ж є матеріалізацією цього меседжа.

Зважаючи на те, що ми працюємо з дизайнерським продуктом, фірмовий стиль має транслювати хороший смак та ідею бренда. Тож накреслення нового логотипу з одного боку традиційне, бо в основі латинський шрифт, а з іншої - сучасне за рахунок мінімалістичності.  

Якщо говорити про колір, то важливо, аби він був унікальним, відрізняв нас від конкурентів. М’ятний асоціюється зі свіжістю і новизною. До речі, Іспанія та Італія - якраз ті країни, які створюють інновації в моді, і не лише керамічній.

 

- Підхід до ведення бізнесу зміниться після ребрендингу?

Олександр: Звісно, адже ребрендинг - це не просто зміна логотипа, а й нова стратегія.

Головний принцип нашої нової стратегії - фокусування. По-перше, фокусування на конкретному товарі, а саме - плитці з Іспанії та Італії. За 10 років ми пробували працювати з різними товарами, однак плитка - це те, що у нас виходить найкраще.

По-друге, ми зосередимося на товарах вибраних іспанських та італійських виробників. Проаналізувавши власні результати та результати наших партнерів, ми виокремили бренди, які є найефективнішими.

Etalon - в першу чергу імпортер. Тому третім напрямом фокусування є забезпечення сервісу, який відповідає рівню іспанської та італійської плитки.

Найшвидша в Україні логістика із за кордону, якісна доставка всередині країни, наявність товару в Україні, мерчандайзинг належного рівня. Це ті цілі, яких ми досягатимемо.

 

Ярослав: Наша ціль - зробити придбання плитки простим і комфортним. Ми хочемо бути найкращою компанією, яка створює найвищі стандарти сервісу в Україні в роботі з керамічною плиткою з Іспанії та Італії.

Зробити стиль комунікації, сервіс і всі внутрішні процеси в компанії гармонійними - кінцева ціль ребрендинга.

 

- Зміна назви магазину - доволі ризикований крок, чому Prostir став Etalon?

Ярослав: Ми вирішили сконцентруватися на розвитку одного бренда. Як імпортеру нам буде зручніше комунікувати з клієнтом, а клієнту буде зрозуміліше, кому він платить і довіряє.

Це допоможе стати більш прозорими, як для партнерів дистрибуції, так і для роздрібних клієнтів.

Фактично для клієнтів Prostir нічого не зміниться. Усі стандарти, які були розроблені, і впроваджувалися в сервісі Prostir, не тільки залишаться і в Etalon, але і значно посиляться.

 

Олександр: Ми зрозуміли, що зможемо дати нашим клієнтам набагато більше, якщо вестимо комунікацію як прямий імпортер. Etalon - більш зрілий бренд із чітким позиціонуванням і цінностями, які ми транслюватимемо на продукт, сервіс.

Тепер ми зосередимо усі сили на одному бренді, що дозволить нам досягти більших результатів і робити більше цінності для партнерів і клієнтів.

 

 

- Prostir тепер Etalon - шоу-рум від прямого імпортер плитки з Іспанії та Італії. Чому купувати у прямого імпортера вигідніше для клієнтів?

Олександр: Ми можемо максимально використовувати переваги статусу прямого імпортера.

Купувати плитку від прямого імпортера - це, по-перше, широкий асортимент, більш дизайнерські і завжди трендові колекції, гарантована якість і оригінальність плитки.

По-друге, це інший рівень сервісу. Як імпортер ми можемо максимально швидко доставляти плитку під замовлення з Іспанії та Італії, мати більшість колекцій на власному складі, а отже оперативно здійснювати доставку в Києві.

Крім того, для наших клієнтів ми розробили програми співпраці і лояльності, спеціальні пропозиції та акції, щоб вони могли вигідно робити ремонт, закривати об’єкти і влаштовувати свій бізнес.

 

- Яким повинен бути сучасний підхід до управління бізнесом? Чого вимагає ринок?

Ярослав: Ринок вимагає дуже високої ефективності менеджменту. Якщо раніше можна було робити помилки, і ринок пробачав, то сьогодні середовище дуже конкурентне. Будь-яка непрофесійна дія дає негативний результат.

Я виокремлюю три основні речі, які мають бути в сучасній компанії. Ринок дуже швидко змінюється. Тому перше - це мобільність, прийняття швидких рішень і дуже швидка реакція усіх співробітників як автономної одиниці, але в рамках одного сценарію по досягненню чіткої цілі.

Мені дуже подобається приклад, який використав Джефф Сазерленд в книзі про методологію scrum. Чому американці вигравали повітряні бої? На відміну від своїх суперників, їх завданням було в процесі бою планувати, швидко орієнтуватися і приймати рішення самостійно, не чекаючи наказів командира.  Ціль - повернутися живим із бою.

Я вважаю, що в сучасних умовах компанія- це бомбардувальник-винищувач, де кожен співробітник - пілот, що приймає швидкі рішення в процесі бою, і має ключове значення в шляху до перемоги.

Зараз важко приймати чіткий план дій на п’ять років. Тому повинне бути стратегічне довгострокове бачення, а от шляхи можуть змінюватися залежно від локальних факторів. Тому друге - це чітко оцифрована ціль, яка донесена до всіх співробітників. Саме тоді менеджмент чітко розуміє, що робити, аби отримати на фініші потрібний результат.

Третє - це діджиталізація. Спрощення і автоматизація усіх ручних процесів. Усю адміністративну роботу повинна робити машина. Натомість більше часу потрібно витрачати на продукт і сервіс.

Сьогодні ТОП-команда Etalon чітко розуміє, куди вона рухається, і працює за планом, а не пожежами або “хотілками”. Це вже наступний рівень розвитку. Ми маємо власну позицію, розуміємо потреби ринку, і готові вводити на нього нові тренди.

 Новини Анастасія Гаркавюк, Content Manager
~5хв. 1449 26.04.2019 16:18

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав...

Інші записи з категорії «Новини»

Рекомендовані товари

Рекомендуємо прочитати

Підписуйтесь на розсилку

Новинки, новини, інформація про заходи і т.п.